Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2018, 11:18

autor: Aquma

Star Citizen z wersją alfa 3.1.4

Studio Cloud Imperium Games poinformowało, że osoby, które wsparły Star Citizen swoimi pieniędzmi, mogą już pobrać najnowszą wersję alfa gry, oznaczoną numerem 3.1.4. Poprawia ona wiele błędów i dodaje kilka nowych funkcji.

Produkcja Star Citizena powoli brnie do przodu. - Star Citizen z wersją alfa 3.1.4 - wiadomość - 2018-05-21
Produkcja Star Citizena powoli brnie do przodu.

Pracujące nad Star Citizen studio Cloud Imperium Games oddało w ręce graczy kolejną wersję alfa wspomnianego tytułu, oznaczoną numerem 3.1.4. Znajdziemy w niej m.in. usprawnioną symulację atmosferyczną (wspiera poprawione kalkulacje odpowiadające za kontrolę oporu i grawitacji w ruchu) i zmieniony algorytm przyspieszenia. A skoro już mowa o przyspieszeniu – w przypadku dużych statków (np. Reclaimera) poprawiono je także przy starcie i wznoszeniu się na orbitę.

Patch poprawia sporo błędów, na jakie narzekali użytkownicy, w tym kilka takich, które powodowały wyrzucanie do pulpitu i wycieki pamięci (ang. memory leak). Aktualizacja naprawia też bug, który skutkował zbyt mocnym działaniem boosta/afterburnera w przypadku niektórych statków oraz ten, w wyniku którego kilku graczy pojawiało się w tym samym EZ Hab. Wersja alfa 3.1.4 Star Citizena jest dostępna dla osób, które wsparły tytuł swoimi pieniędzmi. Z pełną listą zmian wprowadzonych przez aktualizację można się zapoznać pod tym adresem.

Star Citizen to głośny symulator kosmiczny autorstwa Chrisa Robertsa (ojca cyklu Wing Commander) oraz studia Cloud Imperium Games. Gra została zapowiedziana w 2012 roku i jest finansowana ze zbiórki crowdfundingowej, w ramach której udało się zgromadzić już przeszło 186 milionów dolarów. Za omawianym tytułem stoi niezwykle ambitna wizja, która w połączeniu z modelem jego finansowania oraz bardzo długim cyklem produkcyjnym niejednokrotnie rodziła kontrowersje i obawy o to, czy prace rzeczywiście uda się zakończyć.

  1. Roberts Space Industries – strona oficjalna