Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 21 maja 2018, 13:30

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Bitwa o Freljord – relacja, stream i wyniki.

Pierwszy turniej League of Legends za nami. Zobacz najlepsze akcje i poznaj zwycięzców.

Bitwa o Freljord – relacja, stream i wyniki. - ilustracja #1

Wyniki turnieju

Nasz pierwszy turniej League of Legends dostarczył mnóstwo emocji i sporo świetnych zagrań. W pojedynkach 1v1 zmierzyło się ze sobą 18 uczestników, którzy walczyli na mapie Howling Abyss do pierwszego zabójstwa, 100 last hitów lub zniszczenia pierwszej wieży. Ostatecznie niemal każdy pojedynek zakończył się śmiercią jednego z graczy, więc było bardzo krwawo.

W finale turnieju spotkało się dwóch graczy: kewin123 i ExenonYT. Walka toczyła się do 3 zwycięstw, a zawodnicy dostarczyli nam maksymalną liczbę gier, cały czas starając się dostosowywać bohaterów do swojego przeciwnika. Pierwszy pojedynek wygrał ExenonYT, pokonując Heimerdingera kewina na sekundę przed własną śmiercią. W drugim starciu kewin wyciągnął jednak wnioski i jego Heim wyszedł zwycięsko z pojedynku z Miss Fortune Exenona.

Trzeci mecz dostarczył nam natomiast zupełnie nowe wybory bohaterów. ExenonYT wybrał Jayce’a, a Kewin123 zdecydował się na Kalistę. Obaj gracze od początku postawili na konfrontację, więc walka zakończyła się bardzo szybko. Już po 2 minutach w mocno wyrównanym pojedynku kewin zginął pod uderzeniem młota Jayce’a. Jeszcze szybciej poszło czwarte starcie. Skończyło się ono tak szybko, że nasz komentator nie zdążył nawet do niego dołączyć przez obowiązkowe dwuminutowe opóźnienie trybu spektatora. W tym pojedynku wygrał kewin123, doprowadzając w ten sposób do piątej i ostatniej walki finału.

Finałowy pojedynek przez większość czasu był dość spokojny i wydawało się, że o zwycięstwie zadecyduje liczba last hitów. Tak się jednak nie stało. Po 6 minutach last hitowania Caitlyn ExenonaYT popełniła ogromny błąd wychodząc zbyt mocno do przodu. Kevin znakomicie to wykorzystał, idealnie stawiają klatkę Yoricka i uniemożliwiając policjantce z Pilotover jakąkolwiek ucieczkę. Walka na bliski dystans zakończyła się zwycięstwem umarlaka, a tym samym kewin123 został zwycięzcą pierwszej Bitwy o Freljord!

Więcej informacji na tematu turnieju znajdziecie na stronie zawodów w serwisie Toornament.

Brakuje ci zawodnika do drużyny? Chcesz pogadać z naszymi redaktorami? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszego Discorda.

Reguły turnieju

Bitwa o Freljord – relacja, stream i wyniki. - ilustracja #3

1. Turniej rozgrywany będzie w trybie 1v1 na serwerze EUNE.

2. Maksymalna liczba uczestników wynosi 32 graczy.

3. Każdy członek drużyny powinien posiadać konto na platformie Toornament.

4. Uczestnicy zostaną wybrani według kolejności zgłoszeń 16 maja do godz. 22:00.

5. Zaakceptowani uczestnicy mają obowiązek potwierdzić swój udział 17 maja od godz. 7:00 do 17:00 poprzez użycie opcji Check-in na platformie Toornament (instrukcja na dole strony).

6. Turniej startuje o godz. 18:00, a uczestnicy mają obowiązek pojawienia się na Discordzie o godz. 17:40.

7. Uczestnicy rozgrywek mają obowiązek zaraportowania wyników spotkań poprzez platformę Toornament.

8. Przebieg poszczególnych faz turnieju:

  • 1/16 finałów – start godz. 18:00, zaraportowanie wyników do godz. 18:50
  • 1/8 finałów – start godz. 19:00, zaraportowanie wyników do godz. 18:50
  • Ćwierćfinały, półfinały i finał – start godz. 20:00.