Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2010, 13:41

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Teaser Shogun 2: Total War

Od kilku dni wiadomo, że na pecety zmierza nowa odsłona cyklu Total War. Gra ma zostać zaprezentowana na najbliższym E3, choć cały czas nie możemy być pewni, w jakich czasach będziemy toczyć kolejne bitwy. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy zafundują nam powrót w japońskie realia – po wcześniejszym wycieku domniemanej notki prasowej ogłaszającej powstawanie Shogun 2: Total War, tym razem w sieci pojawił się pierwszy teaser.

Od kilku dni wiadomo, że na pecety zmierza nowa odsłona cyklu Total War. Gra ma zostać zaprezentowana na najbliższym E3, choć cały czas nie możemy być pewni, w jakich czasach będziemy toczyć kolejne bitwy. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy zafundują nam powrót w japońskie realia – po wcześniejszym wycieku domniemanej notki prasowej ogłaszającej powstawanie Shogun 2: Total War, tym razem w sieci pojawił się pierwszy teaser.Wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia od twórców, ale można z dużą dozą pewności stwierdzić, że kontynuacja wydanej w 2000 roku gry strategicznej rzeczywiście powstaje. Sporo informacji na jej temat przekazaliśmy już Wam w poprzedniej wiadomości, z kolei tym razem dzięki serwisowi IGN macie szansę obejrzeć pierwszy materiał filmowy najprawdopodobniej zwiastujący nadejście gry. Nie pokazuje on wprawdzie ani sekundy właściwej rozgrywki, ale po jego obejrzeniu wszelkie wątpliwości na temat Shogun 2: Total War wydają się być rozwiązane.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne potwierdzenie ostatnich doniesień przez zespół Creative Assembly pracujący nad nową produkcją. Przecieki o napisanej od nowa sztucznej inteligencji czy jeszcze bardziej rozbudowanych aspektach sieciowych prezentują się „na papierze” bardzo interesująco i chcielibyśmy by się sprawdziły. Kolejna część serii Total War ma się ukazać w przyszłym roku tylko na PC.