Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2021, 12:31

62 nowe gry w planach Take-Two, będzie nowa marka Firaxis

Take-Two Interactive uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie swoich planów na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że znane z serii Civilization studio Firaxis pracuje nad nową marką oraz kiedy możemy spodziewać się kolejnego projektu autorów serii Borderlands.

Firma Take-Two Interactive podczas prezentacji wyników finansowych (o których pisaliśmy w odrębnej wiadomości) omówiła również swoje plany na następnych kilka lat. Zapowiadają się one bardzo ambitnie. W ciągu najbliższych trzech lat wydawca zamierza wypuścić aż 62 produkcje.

Z tego 21 ma się ukazać do 31 marca 2022 roku. Spośród 4 będą wysokobudżetowymi projektami, 10 grami mobilnymi, 6 odświeżonymi wersjami starszych tytułów, a jedna – produkcją niezależnego dewelopera.

Te liczby niewiele nam mówią, ale w prezentacji znalazły się również informacje o tym, czym zajmują się różne zespoły wydawcy. Dowiedzieliśmy się, że studio Firaxis pracuje nad kilkoma projektami, które mają zostać ujawnione w tym roku. Wiemy, że jest wśród nich nowa marka. Fani spekulują również, że deweloper ma w planach XCOM 3 oraz może szykować się do zapowiedzi kolejnego DLC do Sid Meier's Civilization VI lub też spin-offa tego cyklu (czyli czegoś w stylu Beyond Earth).

Ponadto do końca marca 2022 roku ma zadebiutować gra zapoczątkowująca nową serię studia Gearbox Software. Zespół ten został przejęty przez grupę Embracer w lutym tego roku, ale nie powinno to wpłynąć na współpracę dewelopera z Take-Two Interactive. Wydawca pochwalił się przy okazji, że sprzedaż Borderlands 3 przekroczyła już 13 mln egzemplarzy.

To koniec konkretów, ale warto wspomnieć o ciekawej analizie przygotowanej przez serwis PC Gamer, którego redaktorzy spróbowali wytypować, jakie tytuły znajdą się w tych zapowiadanych 62 projektach. Według nich, do końca marca 2022 roku otrzymamy nie tylko nową grę Gearboxa, ale również wspominaną nową markę Firaxis oraz tajemniczy tytuł, nad którym pracuje ojciec cyklu BioShock – Ken Levine. Ponadto na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S trafić mają m.in. Red Dead Redemption 2, Mafia: Definitive Edition oraz Grand Theft Auto III: 20th Anniversary Edition, przygotowane z okazji 20. urodzin GTA 3.

  1. Take-Two Interactive – oficjalna strona firmy