Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2020, 21:04

Byli twórcy BioShocka kończą pracę nad nową grą

Wygląda na to, że studio Ghost Story Games, które założone zostało przez legendę branży Kena Levine'a oraz kluczowych producentów serii BioShock, jest w finalnej fazie przygotowywania swojego debiutanckiego projektu. Gra może ukaże się w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Ghost Story Games to należące do Take-Two Interactive studio deweloperskie, założone w 2017 roku przez legendę branży Kena Levine'a oraz kilkunastu byłych pracowników Irrational Games (seria BioShock, System Shock 2), między innymi dyrektora artystycznego Shawna Robertsona i producenta Dona Roya. Od czasu powstania jest o nim dość cicho. Wiemy jednak, że od kliku lat zespół rozwija swój debiutancki projekt. Nowa oferta pracy studia wskazuje na to, że znajduje się on w finalnej fazie przygotowań.

Ghost Story Games poszukuje obecnie starszego producenta, który zajmie się poprowadzeniem do końca projektu strzelanki FPS z elementami RPG, osadzonej w uniwersum science-fiction. Według oferty ma on zostać sfinalizowany w przeciągu najbliższych 18 miesięcy. Niestety opis stanowiska nie zdradza więcej szczegółów. Studio wymaga jednak od przyszłego pracownika dobrej znajomości dorobku Irrational Games oraz filozofii, jaką zespół kierował się przy produkcji swoich tytułów.

Pierwsze dzieło Ghost Story Games pojawi się więc najwcześniej na początku 2022 roku. Studio poświęci mu blisko pięć lat nieprzerwanej pracy. Warto dodać, że twórcy pozostają bardzo skryci i nie zdradzają prawie nic na temat swojego tytułu. Tylko raz, kilka lat temu, wspomnieli, że czerpią inspirację z systemu Nemezis, który pojawił się w grach Śródziemie: Cień Mordoru oraz Śródziemie: Cień Wojny.

  1. Ghost Story Games – oficjalna strona studia