Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 listopada 2012, 09:05

autor: Szymon "Hed" Liebert

Tak powstaje Watch Dogs – kulisy produkcji po polsku

W pierwszym dzienniku deweloperskim Watch Dogs twórcy gry opowiadają o wsparciu ze strony innych studiów firmy Ubisoft. Mamy dla Was ten materiał w wersji z polskimi napisami. Przekonajcie się sami, jak powstaje jedna z najciekawszych zapowiedzianych w tym roku gier.

Kulisy produkcji gry Watch Dogs po polsku.

Firma Ubisoft wypuściła niedawno pierwszy dziennik deweloperski Watch Dogs, pokazujący kulisy prac nad grą, która podbiła tegoroczne targi E3. Jej prezentacja przyniosła powiew świeżości i zaskoczyła niejedną osobę nietuzinkowymi pomysłami. Przygotowaliśmy dla Was materiał w wersji z polskimi napisami (napisy są widoczne z poziomu działu Video). Sprawdźcie, co mają do powiedzenia twórcy odpowiedzialni za obiecujący tytuł.

Watch Dogs powstaje w studiu Ubisoft Montreal, współpracującym z kilkoma oddziałami na całym świecie (między innymi w Newcastle i Bukareszcie). Z tego względu deweloperzy mogą korzystać z ciągłego wsparcia kreatywnych ludzi i nowoczesnych technologii. Wiele z nich opracowano specjalnie na potrzeby gry – jako przykład podano narzędzia do projektowania twarzy, porównywalne z rozwiązaniami znanymi z filmu Awatar.

  1. Wersja z napisami dostępna tutaj.

Watch Dogs został pokazany na czerwcowych targach, a później słuch o grze zaginął. Ubisoft zdążył tylko potwierdzić datę premiery i platformy docelowe. Z nieoficjalnych informacji wiemy także, że uniwersum produkcji może dać podstawę filmowi (firma zabezpieczyła sobie taką opcję). Dobrze więc, że przypomniano o tym tytule, bo ma on szansę stać się kolejną po Assassin’s Creed ważną marką tego francuskiego wydawcy.

Tak powstaje Watch Dogs – kulisy produkcji po polsku - ilustracja #3W Watch Dogs przeniesiemy się w przyszłość, aby zobaczyć skutki trwającej ewolucji technologii komunikacyjnych i cyfrowych. Świat gry będzie spięty siecią informatyczną, do której dostęp zagwarantuje olbrzymią władzę. Bohater tej opowieści, Aiden Pearce, nie raz skorzysta z tej opcji, aby osiągnąć swój cel. Watch Dogs wyjdzie w 2013 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Watch Dogs - kulisy produkcji #1 Współpraca twórców