Kto chce przepłynąć się łodzią po czekoladowej rzece w towarzystwie Umpa-Lumpów? Już we wrześniu będziecie mogli poczuć się jak posiadacze złotego biletu i stać się właścicielami fragmentu Fabryki Czekolady w wersji LEGO.
Klocki Lego są bez wątpienia materiałem, z którego zbudować można praktycznie wszystko. Jak pokazało nam już duńskie przedsiębiorstwo, budulec ten bardzo dobrze sprawdza się do odzwierciedlania znanych z popkultury motywów. Dostaliśmy przecież całą serię zestawów poświęconych twórczości J.K. Rowling, a całkiem niedawno ogłoszono kolejny projekt z nią związany. To samo można powiedzieć o znanej z Piratów z Karaibów Czarnej Perle, której projekt dotarł do fazy recenzenckiej, w której ważą się losy najlepszych propozycji LEGO IDEAS.
To jednak nie koniec nowości od LEGO - zapowiedziano właśnie kolejny zestaw, którego motywem przewodnim jest znane z kultowego filmu miejsce. Mowa oczywiście o Fabryce Czekolady z wydanego w 1971 roku Willy Wonka i Fabryka Czekolady. Zestaw dostępny będzie już 18 września tego roku, ale pozwolić na niego będą mogli sobie tylko nieliczni.
Dedykowane Willy’emu Wonce pudło zawierać ma 2025 klocków, w tym aż 9 minifigurek przedstawiających bohaterów filmu, w tym oczywiście samego Willy’ego Wonkę, Charliego i jego dziadka - Joego. Za ich pomocą zbudujemy fragment Fabryki Czekolady z czekoladową rzeką, mostem nad nią i spektakularnym wodospadem - ścianą płynącej czekolady, która w tym przypadku została zaprojektowana jako element ruchomy.
Sam projekt po wybudowaniu będzie potrzebował też odpowiedniej przestrzeni na waszej półce - 52 cm długości, 26 cm szerokości i 19 cm wysokości. To wymiary, jakie znaleźć możemy na oficjalnej stronie sprzedawcy. Ze względu na stopień skomplikowania - zestaw przeznaczony jest dla dorosłych budownicznych.
Kontrowersje wokół projektu budzi jednak cena. Firma LEGO za omawiany zestaw życzy sobie aż 219 euro, co w polskiej wersji sklepu przekłada się na 949,99 złotych. Nie uszło to uwadze fanów, którzy komentują sprawę na Reddicie:
Cóż, to ma ponad 2000 elementów. W dzisiejszych czasach nie da się takiego kupić za mniej niż 200 dolarów. To zestaw licencjonowany za 11 centów za sztukę, co i tak jest prawdopodobnie niską ceną w porównaniu z podobnymi zestawami.
Można powiedzieć, że nowy zestaw LEGO wpisuje się w większą całość polityki firmy - wydawane przez Duńczyków produkty nie są już tylko zabawkami - to również pełnoprawne przedmioty kolekcjonerskie, które śmiało można postawić na półce obok figurek czy książek. Pytanie tylko, czy Fabryka Czekolady okaże się kolejnym hitem wśród innych, tak dużych zestawów? O tym przekonamy się już we wrześniu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Autor: Jonasz Gulczyński
Kulturoznawca, który urodził się z padem od PSX-a w ręku. Z GRYOnline.pl współpracuje od października 2024 roku, gdzie głównie zajmuje się nowinkami z branży gier z apetytem na bardziej skomplikowane publikacje. Swoje najmłodsze lata spędzał w Górniczej Dolinie, a obecnie nie stroni od strategii turowych wszelkiej maści. Miłośnik prozy Lovecrafta, a także twórczości Quentina Tarantino i Roberta Eggersa. Prywatnie również fan uniwersum Warhammer Fantasy, w którym spędził niezliczoną liczbę godzin zarówno jako gracz, jak i mistrz gry w papierowym wydaniu.