Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2010, 09:15

autor: Jiker

Sześcioodcinkowy mini serial wprowadzeniem do historii Alana Wake'a

Firma Microsoft poinformowała, że w niedzielę, 25 kwietnia, w bazie usługi Xbox Live zamieszczone zostaną pierwsze dwa odcinki mini serialu Bright Falls, będącego „trzymającym w napięciu wprowadzeniem do historii pisarza Alana Wake’a”.

Firma Microsoft poinformowała, że w niedzielę, 25 kwietnia, w bazie usługi Xbox Live zamieszczone zostaną pierwsze dwa odcinki mini serialu Bright Falls, będącego „trzymającym w napięciu wprowadzeniem do historii pisarza Alana Wake’a ”.

Sześcioodcinkowy mini serial wprowadzeniem do historii Alana Wake'a - ilustracja #1

Przez pierwsze 24 godziny oba odcinki będą dostępne wyłącznie dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live. Jednakże już dzień później, czyli w poniedziałek 26 kwietnia, możliwość ściągnięcia ich na dysk twardy Xboksa 360 otrzymają wszyscy posiadacze konsoli.

Kolejne epizody będą udostępniane w każdą kolejną niedzielę – 2 maja, 9 maja oraz 16 maja, kiedy to do oferty Xbox Live trafią dwa ostatnie odcinki, zamykające mini serial. Do debiutu dwóch ostatnich dojdzie zatem dwa dni po oficjalnej, europejskiej premierze dzieła fińskiego studia Remedy Entertainment, przewidzianej na 14 maja.

Sześcioodcinkowy mini serial wprowadzeniem do historii Alana Wake'a - ilustracja #2

Alan Wake

Warto przy tym odnotować, że filmowe wprowadzenie do Alana Wake’a zostanie opublikowane również na łamach serwisu BrightFalls.com, dzięki czemu możliwość zapoznania się z nim otrzymają także osoby nie będące posiadaczami Xboksa 360. Internetowa premiera kolejnych odcinków będzie się każdorazowo odbywać po dwóch dniach od debiutu w Xbox Live (czyli w każdy kolejny wtorek).

Reżyserem Bright Falls jest Philip Van, kilkunastokrotnie nagradzany twórcy (m.in. na Festiwalu Filmowym w Sundance oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie), który do współpracy zaprosił być może znanych Wam aktorów: Toma Noonana (serial Damages/Układy) oraz Coopera Huckabee (w ostatnim czasie dołączył do obsady serialu True Blood/Czysta Krew, wyprodukowanego przez HBO).

Sześcioodcinkowy mini serial wprowadzeniem do historii Alana Wake'a - ilustracja #3

Alan Wake

Przypominamy, że prace nad Alanem Wake, którego europejska premiera odbędzie się już za trzy tygodnie, zostały ukończone przez Remedy Entertainment na początku bieżącego miesiąca. Produkcja, która niedawno została określona mianem tytułu ekskluzywnego względem konsoli Xbox 360, doczeka się w przyszłości dodatków DLC, a także kontynuacji – już teraz opisywanej serialowym pojęciem „sezonu II”. Możemy być pewni, że wspólnie z sześcioodcinkową serią Bright Falls marka będzie tworzyć efektowną całość, którą zadowoli wszystkich fanów.