Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2017, 10:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Szef Valve bogatszy od prezydenta USA. Newell potwierdza, że będą nowe gry w uniwersum Half-Life

Jak wszyscy dobrze wiemy, PC Master Race rządzi, a potwierdzeniem tego faktu jest wysoka pozycja Gabe'a Newella w rankingu miliarderów miesięcznika Forbes. Właściciel Steama pokonał takie słynne persony jak Donald Trump i Steven Spielberg. Ponadto dowiedzieliśmy się, że Valve pracuje nad nowymi grami z uniwersum Half-Life.

Na liście miliarderów przygotowanej przez miesięcznik Forbes (dzięki, Kotaku) znalazł się Gabe Newell – właściciel Steama, największej platformy cyfrowej dystrybucji gier wideo. Zajął on 134. miejsce z majątkiem wycenianym na 4,1 miliarda dolarów. Okazuje się, że Newell jest bogatszy od takich sław jak Steven Spielberg (jeden z najwybitniejszych reżyserów filmowych), Oprah Winfrey (prezenterka telewizyjna prowadząca jeden z najpopularniejszych programów w USA – The Oprah Winfrey Show) czy sam Donald Trump, który niedawno został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeżeli chodzi o trójkę najbogatszych ludzi globu, to są nimi Bill Gates (Microsoft) z majątkiem wynoszącym 81 miliardów dolarów, Jeff Bezos (Amazon) z 67 miliardami dolarów i Warren Buffett (holding Berkshire Hathaway) z 65,5 miliardami dolarów.

Valve tworzy nowe gry

Powróćmy jeszcze na chwilę do Newella. Podczas sesji pytań i odpowiedzi na forum Reddit, został on zapytany, czy jest szansa na nowy projekt osadzony w uniwersum Half-Life’a i Portala. Gabe postanowił zabrać głos w sprawie, odpowiadając krótkim „Tak” (Half-Life 3 confirmed!). Potwierdził również, że Valve pracuje nad pełnoprawnymi grami single-player. Zdradził, że firma przy ich produkcji korzysta z silnika Source 2, a dodatkowo pracuje nad projektami przeznaczonymi dla wirtualnej rzeczywistości. Szczegółów oczywiście nie podał.

Tak wyglądają ponad 4 miliardy dolarów na zdjęciu. - Szef Valve bogatszy od prezydenta USA. Newell potwierdza, że będą nowe gry w uniwersum Half-Life - wiadomość - 2017-01-18
Tak wyglądają ponad 4 miliardy dolarów na zdjęciu.