Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2009, 13:38

autor: Jiker

Szczegóły na temat polonizacji Mass Effect 2

Dzisiaj, o godzinie 11 w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa polskiego oddziału Electronic Arts na temat polonizacji gry cRPG Mass Effect 2 (PC, X360). Poinformowano nas w ten sposób, że wśród aktorów podkładających swój głos bohaterom dzieła firmy BioWare są Łukasz Nowicki oraz rozchwytywana ostatnio Sonia Bohosiewicz.

Dzisiaj, o godzinie 11 w Warszawie odbyła się specjalna prezentacja Mass Effect 2 (PC, X360), przy okazji której poznaliśmy szczegóły na temat polskiej wersji gry. Poinformowano nas w ten sposób, że wśród aktorów podkładających swój głos bohaterom dzieła firmy BioWare są Łukasz Nowicki oraz rozchwytywana ostatnio Sonia Bohosiewicz.

Syn słynnego Jana Nowickiego wciela się w Mass Effect 2 w samego komandora Sheparda (w „jedynce” był nim Marcin Dorociński) – jego niski głos z pewnością doda pierwszemu ludzkiemu Widmu jeszcze większej powagi i pewności siebie. Z kolei Bohasiewicz znana m.in. z Rezerwatu, 39 i pół i Wojny polsko-ruskiej dubbinguje Obiekt Zero (ang. Subject Zero), czyli brutalną i agresywną kobietę, miłującą dobrą zabawę przy użyciu rozmaitych broni.

Szczegóły na temat polonizacji Mass Effect 2 - ilustracja #1

Nasz wysłannik dowiedział się również, że kolejni bohaterowie Mass Effect 2 zostaną ujawnieni w najbliższych dniach. Natomiast szczegóły na temat ostatniej głównej postaci poznamy w styczniu, czyli w okolicach światowego debiutu najnowszej produkcji BioWare.

Warto również zauważyć, że polskie wydanie pecetowej wersji Mass Effect 2 dopuszczać będzie możliwość dokonania wyboru języka (w kombinacjach, które zostaną dokładnie opisane przez Electronic Arts w najbliższej przyszłości). Na razie nie wiadomo czy ta funkcjonalność zostanie udostępniona posiadaczom konsoli firmy Microsoft.

Mass Effect 2 wprowadzi do marki kilka usprawnień. Zmianom poddano m.in. klasy Adepta i Inżyniera. W historii pojawi się również wiele nowych postaci (choć powrócą starzy znajomi, jak Tali). Twórcy poprawili również krytykowane często zadania poboczne i zrezygnowali z podróży windami (zastępując je ekranami ładowania). Sporo nowości wymusiło jednakże na nich wydanie gry na dwóch płytach DVD. Mimo to BioWare nie przewiduje żadnych trudności w tym aspekcie.