Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2016, 10:03

Szczegóły na temat nowej rasy kosmitów w świecie Mass Effect. Kim są Kettowie?

Za sprawą materiału wideo w serwisie Game Informer otrzymaliśmy sporo informacji na temat Kettów - jednej z nowych obcych ras w zapowiedzianej na wiosnę grze Mass Effect: Andromeda

Przy okazji niedawnych PlayStation Meeting oraz N7 Day poznaliśmy dwa nowe gatunki obcych, które dołączą do uniwersum Mass Effect w Andromedzie: Remnants oraz Kettów. Do tej pory wiedzieliśmy na ich temat niewiele, lecz za sprawą nowego materiału serwisu Game Informer, który możecie zobaczyć pod tym adresem, poznaliśmy trochę szczegółów na temat drugiej ze wspomnianych ras.

Projekt Kettów zdecydowanie różni się od Asari czy Salarian – ostatecznie rasa ta zamieszkuje kompletnie inną galaktykę. - Szczegóły na temat nowej rasy kosmitów w świecie Mass Effect. Kim są Kettowie? - wiadomość - 2016-11-15
Projekt Kettów zdecydowanie różni się od Asari czy Salarian – ostatecznie rasa ta zamieszkuje kompletnie inną galaktykę.

Dyrektor artystyczny BioWare, Joel MacMillan, wyjaśnia w filmiku, w jak bardzo innym kierunku poszedł zespół z kreowaniem nowych kosmitów na potrzeby Andromedy. Deweloperzy postanowili odciąć się od obcych z oryginalnej trylogii, zazwyczaj odzianych w pancerz i w dużej mierze funkcjonujących jak ludzie. Kettowie będą więc znacznie bardziej „organiczni” - ich zbroja jest połączona z kośćcem, zaś architektura zdecydowanie różni się od tej, którą znamy z Drogi Mlecznej. BioWare zastanawiało się nawet nad pozostawieniem tej rasy całkowicie nagiej, jednak MacMillan tłumaczy, że utrudniłoby to wytworzenie pewnej empatii pomiędzy obcymi a graczem. A celem zespołu było wykreowanie kosmitów, z którymi zawsze można w jakiś sposób sympatyzować – niezależnie od tego, jak niepokojąco wyglądają. Deweloper ujawnił też charakterystyczny dla Kettów element: coś w rodzaju kościanego kołnierza z tyłu głowy, który mogliśmy zobaczyć pod koniec pokazanego przy okazji N7 Day zwiastuna.

Patrząc na dotychczasowe materiały z gry, można założyć, że rasa ta będzie jedną z najważniejszych nowości w uniwersum Mass Effectwszystko wskazuje na to, że to właśnie ona jest kreowana na „tych złych” w Andromedzie. Ważne jednak, że MacMillan nie zdradził w materiale motywacji Kettów; w kwestii przedstawianej historii BioWare nadal podaje nam tylko szczątkowe informacje, co może bardzo dobrze wpłynąć na wrażenia z samodzielnego odkrywania fabuły oraz losów poszczególnych gatunków obcych. Premiera gry na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 jest planowana na marzec przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect
  2. Wszystko, co wiemy o Mass Effect: Andromeda – tona nowych informacji
  3. Kompendium wiedzy o grze Mass Effect: Andromeda