Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 grudnia 2017, 23:32

Świąteczne promocje mobilne (Jade Empire, Samorost 3, Motorsport Manager Mobile 2, Iron Marines)

W specjalnym, świątecznym przeglądzie promocji mobilnych zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Jade Empire: Special Edition, Samorost 3, Motorsport Manager Mobile 2, Iron Marines, Kingdom: New Lands, Farming Simulator 18, The Room Three, Cat Quest, Old Man's Journey, Football Manager Touch 2018 i Her Story.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. Tym razem prezentujemy Wam najciekawsze przeceny przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jak nietrudno się domyślić, jest ich cała masa. Przypominamy, że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia możecie zaopatrzyć się niemal za bezcen w specjalną edycję kultowego Jade Empire. - Świąteczne promocje mobilne (Jade Empire, Samorost 3, Motorsport Manager Mobile 2, Iron Marines) - wiadomość - 2017-12-22
Z okazji świąt Bożego Narodzenia możecie zaopatrzyć się niemal za bezcen w specjalną edycję kultowego Jade Empire.

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Jade Empire: Special Edition

Świąteczny przegląd promocji rozpoczynamy od bardzo rzadkiego przypadku – mianowicie 90% (!) obniżki ceny utrzymanego w klimacie orientalnego fantasy, trzecioosobowego RPG-a akcji Jade Empire: Special Edition. Przecena cieszy tym bardziej, że mobilna konwersja dawnego hitu studia BioWare okazała się zaskakująco udana. Podczas zabawy wcielamy się w adepta sławnej szkoły walki Master Li, który pod nadzorem mistrza musi rozwinąć swe umiejętności i stać się prawdziwą legendą. Nieliniowa rozgrywka i rozliczne wybory, jakich dokonuje gracz, pozwalają samodzielnie kształtować bieg fabuły i ścieżkę rozwoju postaci. Obraz całości dopełnia w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna w perspektywie TPP, a także toczona w czasie rzeczywistym walka, wymagająca łączenia ciosów w rozbudowane sekwencje.

 1. Android: ok. 4 zł
 1. iOS: 4,99 zł

Samorost 3

Nie sposób też nie zwrócić uwagi na potężną przecenę doskonałej przygodówki point-n-click Samorost 3 (przede wszystkim na platformie Google Play). Dzieło czeskiego studia Amanita Design (Machinarium, Botanicula) jest trzecią odsłoną przygód kosmicznego gnoma władającego magiczną trąbką. Tym razem poszukuje on prawdy o początkach kosmosu. Zabawa polega głównie na przeszukiwaniu lokacji i rozwiązywaniu pomysłowych zagadek logicznych. Wisienką na torcie jest śliczna oprawa graficzna i klimatyczny soundtrack skomponowany przez Floexa.

 1. Android: ok. 3 zł
 1. iOS: 8,99 zł

Motorsport Manager Mobile 2

Solidnej, 76-procentowej obniżki ceny doczekała się kontynuacja Motorsport Managerdoskonałego wyścigowego managera. W grze zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce. W kontynuacji Christian West rozbudował warstwę ekonomiczną, uprawnił i uszczegółowił system rozwoju technicznego, a także poprawił szatę graficzną.

 1. Android: ok. 4 zł
 1. iOS: 4,99 zł

Iron Marines

60% taniej (-40% w App Store) kupicie casualowego RTS-a Iron Marines. Dzieło twórców serii Kingdom Rush utrzymane zostało w klimacie science fiction. Opowiada ono o starciu ludzkości z obcą rasą, przypominającą insekty. Obie frakcje dysponują sporą liczbą zróżnicowanych jednostek, w tym zindywidualizowanymi bohaterami, a także szeroką gamą środków zagłady (dla przykładu, ludzie korzystają podczas walk z mechów bojowych). Obszerna kampania pozwala przejąć kontrolę zarówno nad siłami ludzkimi, jak i Obcymi. Nie sposób nie wspomnieć też o cieszącej oko, dwuwymiarowej szacie graficznej.

 1. Android: ok. 9 zł
 1. iOS: 13,99 zł

Kingdom: New Lands

Za połowę ceny kupicie ulepszoną wersję oldskulowej, minimalistycznej strategii Kingdom, opracowanej w 2015 roku. Podobnie jak w oryginale, wcielamy się w króla, który podróżuje po świecie, zjednuje sobie poddanych i systematycznie poszerza swoje włości. Sukces zależy w dużej mierze od sprawnie pracujących rzemieślników, regularnego konstruowania budynków produkcyjnych i obronnych, a także zapewnienia dobrobytu oraz bezpieczeństwa mieszkańcom królestwa. Celem zabawy jest odnalezienie i naprawienie łodzi, dzięki której odkryjemy nowe tereny do podboju. Do nowości zaliczają się również zmieniający się cykl pór roku, a także niedostępne wcześniej możliwości, narzędzia i ulepszenia.

 1. Android: 20,99 zł
 1. iOS: 23,99 zł

Farming Simulator 18

Kilka złotych możecie również zaoszczędzić na zakupie najnowszej androidowej wersji symulatora gospodarstwa rolnego Farming Simulator 18. Jest to druga, po Farming Simulator 16, odsłona cyklu oferująca świat o otwartej strukturze oraz lokalną opcję multiplayer. Poza tym otrzymujemy to, co zwykle – możliwość stworzenia doskonale prosperującego gospodarstwa, zajmującego się uprawą roślin, hodowlą zwierząt i produkcją żywności. Pomaga w tym szeroki wachlarz licencjonowanych maszyn rolniczych. Poprawie uległa m.in. jakość oprawy graficznej.

 1. Android: ok. 8 zł

The Room Three

Blisko 80% taniej kupicie obecnie na platformie Google Play grę logiczną The Room Threejedną z najlepiej ocenianych gier mobilnych. Trójka kontynuuje historię wymyśloną na potrzeby dwóch poprzednich części. W pogoni za niezwykłą substancją znaną jako Null trafiamy do tajemniczej posiadłości Grey Holm, wybudowanej na odległej wyspie. Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez niejakiego Rzemieślnika, rozwiązujemy kolejne niesamowicie zaprojektowane łamigłówki. The Room Three jest zdecydowanie najobszerniejszą odsłoną serii (przynajmniej do momentu przyszłorocznej premiery The Room: Old Sins). Nie dość, że mierzymy się z większą liczbą bardziej urozmaiconych zagadek i odwiedzamy ciekawe lokacje, to jeszcze twórcy przygotowali kilka alternatywnych zakończeń.

 1. Android: ok. 5 zł
 1. iOS: 8,99 zł

Cat Quest

Jeśli szukacie dobrego RPG-a akcji z otwartym światem, to nie sposób nie zaproponować Wam Cat Quest. Utrzymana w humorystycznej atmosferze produkcja pozwala wcielić się w wojowniczego kociaka, który wyrusza na ratunek swojej siostrze. Cat Quest może się pochwalić różnorodnym i oferującym wiele aktywności światem, doskonałą jakością wykonania, a także sprawnie zrealizowanym, zręcznościowym systemem walki. Nie sposób nie odnotować też faktu, że jest to bardzo obszerna produkcja – w efekcie za około 10 złotych otrzymujecie dopieszczonego RPG-a akcji zapewniającego wiele godzin zabawy na bardzo wysokim poziomie.

 1. Android: ok. 10 zł
 1. iOS: 8,99 zł

Old Man’s Journey

Za ułamek dotychczasowej ceny możecie zaopatrzyć się w androidową wersję przygodówki Old Man’s Journey od studia Broken Rules. Niezwykła produkcja snuje przejmującą opowieść o starcu, który udaje się w podróż celem spotkania z najbliższymi. Dokonuje tego wyłącznie za pomocą obrazów, prezentując w nietypowy sposób wspomnienia bohatera oraz odwiedzane przez niego lokacje. To właśnie z tymi ostatnimi powiązane są występujące w grze zagadki – w większości mają one środowiskowy charakter i sprowadzają się do „tworzenia” kolejnych elementów świata przedstawionego. W ten sposób radzimy sobie z przeszkodami i posuwamy fabułę do przodu.

 1. Android: ok. 2,50 zł
 1. iOS: 8,99 zł

Football Manager Touch 2018

O 25 złotych spadła cena Football Manager Touch 2018. W porównaniu do znacznie tańszej edycji Mobile mamy tu do czynienia z bardziej rozbudowaną adaptacją słynnej pecetowej produkcji. Gracz wciela się w menedżera drużyny piłkarskiej i rozwija ją, celując w najważniejsze trofea. Gra korzysta z obszernej bazy danych (190 tysięcy zawodników), obejmującej kluby z wielu lig, głównie europejskich. Do zadań użytkownika należy m.in. dokonywanie transferów, planowanie treningu, ustalanie składu, kształtowanie taktyki, a także dbanie o finanse klubu. W edycji Touch nie uświadczymy drugorzędnych elementów zawartych w pecetowym oryginalne, takich jak kontakt z mediami i zarządem, czy dbanie o stadion. W grze nie zabrakło natomiast trójwymiarowego silnika meczowego, którego próżno szukać w edycji Mobile.

 1. Android: 69,99 zł
 1. iOS: 69,99 zł

Her Story

Her Story to jedna z najciekawszych gier niezależnych ostatnich lat. Jeśli jeszcze w nią nie zagraliście, to aktualnie możecie to zrobić za mniej niż połowę ceny. W detektywistycznej przygodówce Sama Barlowa, projektanta i scenarzysty horrorów Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories, staramy się rozwiązać pewną niewyjaśnioną sprawę z 1994 roku, dotyczącą tajemniczego zaginięcia męża niejakiej Hannah (granej przez Vivę Seifert). W tym celu zapoznajemy się z siedmioma nagraniami wideo, stanowiącymi zapis przesłuchań żony zaginionego, szukając w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

 1. Android: ok. 9 zł
 1. iOS: 8,99 zł

Wyprzedaże katalogów gier – m.in. Square Enix, Double Fine, Telltale Games, DotEmu, Noodlecake Studios, Ironhide, Bossa Studios, OrangePixel

W wielu przypadkach świąteczna wyprzedaż objęła całe katalogi wydawców mobilnych (lub ich część). W efekcie taniej kupicie m.in. gry z serii Final Fantasy, wybrane przygodówki studiów Double Fine i Telltale Games, porty pecetowych klasyków od DotEmu, gry wyścigowe z cyklu Reckless, cyfrowe wersje planszówek od Asmodee Digital, a także oryginalne produkcje spod znaku Noodlecake Studios i Bossa Studios. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. Cykl Reckless od studia Pixelbite (Android) – m.in. Reckless Racing 3 za ok. 5 zł
 2. Gamebooki studia Tin Man Games (Android)
 3. Gry planszowe firmy Asmodee Digital (Android / iOS) – m.in. Talisman, Potion Explosion, Pandemic, Mage the Ascension
 4. Gry od Noodlecake Studios (Android) – m.in. Death Road to Canada, Wayward Souls, realMyst
 5. Japońskie RPG od Square Enix (Android / iOS) – m.in. Final Fantasy 1-6, Final Fantasy Tactics, Secret of Mana
 6. Przygodówki of Double Fine Productions (Android / iOS) – m.in. The Cave, Broken Age, Grim Fandango Remastered, Full Throttle Remastered
 7. Przygodówki of Telltale Games (Android / iOS) – m.in. The Walking Dead: A New Frontier, Guardians of the Galaxy, poza tym nawet 60% promocja na przepustki sezonowe do innych gier, w tym Game of Thrones, cyklu The Walking Dead, The Wolf Among Us, czy Batmana
 8. Seria wyścigowa Riptide GP (Android / iOS) – Riptide GP 2 oraz Riptide GP: Renegade
 9. Strategie od Ironhide Game Studio (Android / iOS) – wspomniane wcześniej Iron Marines i cykl Kingdom Rush
 10. Szalone gry od Bossa Studios (Android) – m.in. I Am Bread, Surgeon Simulator oraz Thomas Was Alone
 11. Zręcznościówki od OrangePixel (Android) – m.in. Heroes of Loot, Gunslugs i Meganoid
 12. Wyprzedaż konwersji klasyków od firmy DotEmu (Android) – m.in. Gobliiins Trilogy, Ys Chronicles, R-TYPE, Titan Quest, Double Dragon Trilogy, Little Big Adventure, Sanitarium

Inne świąteczne przeceny gier mobilnych – m.in. Airline Tycoon Deluxe, After the End, Framed 2, seria Oddworld, Lumino City, Prune, Reign, Riddlord, Table Tennis Touch, Whispering Willows

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia obniżki ceny doczekało się również wiele pojedynczych tytułów znajdujących się w ofercie platform Google Play i App Store. Aktualnie wśród najciekawszych propozycji znajdziecie:

 1. After the End: Forsaken Destiny – Android: ok. 4 zł
 2. Airline Tycoon Deluxe14,99 zł / iOS: 18,99 zł
 3. Battlevoid: Harbinger – Android: 4,99 zł
 4. Battlevoid: Sector Siege – Android: 9,99 zł / iOS: 8,99 zł
 5. Beholder – Android: 10,99 zł
 6. Brotherhood of Violence II – Android: ok. 4 zł
 7. Chainsaw Warrior – Android: 11,99 zł / iOS: 8,99 zł
 8. Chainsaw Warrior: Lords of the Night – Android: 12,99 zł / iOS: 13,99 zł
 9. Cosmonautica – Android: ok. 9 zł
 10. Crashlands – Android: 16,99 zł / iOS: 18,99 zł
 11. Daregon – Android: za darmo
 12. Don’t Starve: Shipwrecked – Android: 8,99 zł / iOS: 4,99 zł
 13. Dungeon Defense – Android: za darmo
 14. Framed 2 – Android: ok. 4 zł
 15. Frozen Synapse Prime – Android: ok. 4 zł
 16. Hitman Sniper – Android: za darmo / iOS: 1,99 zł
 17. ICEY – Android: ok. 7 zł / iOS: 8,99 zł
 18. Kickass Commandos – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł
 19. Lumino City – Android: ok. 4 zł
 20. Million Onion Hotel – Android: 13,99 zł / iOS: 13,99 zł
 21. Mini Metro – iOS: 4,99 zł
 22. Oceanhorn – iOS: 18,99 zł
 23. Octodad: Dadliest Catch – Android: 10,99 zł
 24. Oddworld: Munch’s Oddysee – Android: ok. 6 zł
 25. Oddworld: Stranger’s Wrath – Android: ok. 6 zł
 26. Prune – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł
 27. Puddle+ - Android: ok. 5 zł
 28. Reigns – Android: ok. 4 zł
 29. Riddlord: The Consequence – Android: 13,99 zł / iOS: 13,99 zł
 30. Rusty Lake: Roots – Android: ok. 5 zł
 31. Snowboard Party Pro – Android: ok. 3 zł
 32. Sproggiwood – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 33. Star Chindy – Android: ok. 8 zł / iOS: 8,99 zł
 34. Street Fighter IV CE – iOS: 4,99 zł
 35. Table Top Racing Premium – Android: ok. 5 zł
 36. Table Tennis Touch – Android: 3,99 zł
 37. The Amazing Spider-Man 2 – Android: 6,99 zł
 38. The Beggar’s Ride – Android: ok. 4 zł
 39. The Game of Life – Android: ok. 3 zł
 40. Time Crash – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 41. To the Moon – Android: ok. 8 zł / iOS: 8,99 zł
 42. Transistor – iOS: 8,99 zł
 43. True Skate – Android: 1,99 zł
 44. Whispering Willows – Android: 10,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne