Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2010, 07:35

autor: Jiker

Świat w Need for Speed: Hot Pursuit cztery razy większy niż w Burnout Paradise

Firma Criterion Games (seria Burnout) ujawniła za pośrednictwem Twittera kilka nowych faktów na temat swojej najnowszej produkcji – kolejnej odsłony wyścigowego cyklu Need for Speed, noszącej podtytuł Hot Pursuit (PC, X360, PS3, Wii).

Firma Criterion Games (seria Burnout) ujawniła za pośrednictwem Twittera kilka nowych faktów na temat swojej najnowszej produkcji – kolejnej odsłony wyścigowego cyklu Need for Speed, noszącej podtytuł Hot Pursuit (PC, X360, PS3, Wii).

Świat w Need for Speed: Hot Pursuit cztery razy większy niż w Burnout Paradise - ilustracja #1

Do dyspozycji graczy oddany zostanie zatem otwarty świat o powierzchni 10,5 mil kwadratowych, pokryty siecią dróg o długości 100 mil (w tym pustynie, lasy, wybrzeża i obszary górzyste). W sumie producenci zaproponują nam rozgrywkę na terenie cztery razy większym aniżeli w Burnout Paradise. Podobnie jak w poprzedniej grze Criterion Games, Hot Pursuit umożliwi graczom możliwość odbywania niczym nieograniczonych podróży po udostępnionym terenie.

W ramach produkcji fani motoryzacji otrzymają możliwość przejechania się samochodami marki Porsche. Jednym z nich będzie model 918 Spyder, ujawniony w trakcie genewskich targów samochodowych, które odbyły się w marcu bieżącego roku. Ponadto NfS: HP zaoferuje wsparcie dla technologii 3D w wersjach gry przeznaczonych na konsolę PlayStation 3 oraz komputery osobiste.

Świat w Need for Speed: Hot Pursuit cztery razy większy niż w Burnout Paradise - ilustracja #2

W Sieci pojawiły się również sugestie, że Criterion Games w pierwszej kolejności skupia się przede wszystkim na dewelopingu konsolowych edycji konsolowych. Przedstawiciele studia kategorycznie zaprzeczyli tym plotkom twierdząc, że wszystkie cztery odsłony NfS: Hot Pursuit powstają jednocześnie. W dodatku będą one dokładnie identyczne pod względem zawartości (przynajmniej w wersji podstawowej).

Przypominamy, że w NfS: HP rozgrywka będzie się skupiać na motywie pościgów policyjnych. W grze otrzymamy możliwość wcielenia się zarówno w pirata drogowego, jak i policjanta, zaliczając w ten sposób dwie odrębne kampanie. Istotne jest to, że wzorem Burnout Paradise autorom przyświeca zatarcie różnic pomiędzy rozgrywką w trybie dla pojedynczego gracza oraz multiplayerem. Nagrody oraz punkty doświadczenia zdobyte w obu tych opcjach będą więc takie same – przy ich pomocy odblokujemy nowe samochody oraz sprzęt ułatwiający udział w pościgach.

Pełna wersja Need for Speed: Hot Pursuit zadebiutuje w listopadzie 2010 roku. Produkcja będzie stanowić swoisty powrót do klimatów trzeciej odsłony popularnej serii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Need For Speed: Hot Pursuit

Need For Speed: Hot Pursuit