Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2014, 16:25

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014)

W najnowszym wydaniu Darmówek polecamy nietypową pierwszoosobową grę akcji, obszerną przygodówkę oraz zręcznościówkę o układaniu wież z kapeluszy.

Witajcie w kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka, a tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda. Z nowości polecamy grę zręcznościowo-logiczną Smile, nietypową zręcznościówkę multiplayer S.W.A.P., obszerną przygodówkę Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor oraz oldskulowa strzelankę Xibalba. Ze starszych produkcji rekomendujemy tym razem ciekawy eksperyment narracyjny zatytułowany Passangers, a spośród świeżych produkcji opartych na modelu darmowym z mikropłatnościami wybraliśmy zwariowane Max Gentlemen.

Gry w pełni darmowe

Smile

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #2

Zaczynany od Smile, którą można określić jako bezwzględną przeróbkę tematyki znanej z serii The Sims. Opiekujemy się pojedyncza postacią żyjącą w niewielkim mieszkaniu. Ma ona swoje potrzeby, które musimy zaspokajać. Problem w tym, że dzień mija tutaj bardzo szybko, więc na wszystko nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu, a dopuszczenie do zbytniego obniżenia poziomu zaspokojenia jednej z potrzeb powoduje, że przyśpiesza również tempo degradacji pozostałych. Całość jest pełna czarnego humoru i ukazuje ludzką egzystencję jako serię niekończących się wyzwań, które do niczego nie prowadzą. Produkcja jest z gatunku „zapłać ile chcesz”. Możecie ją pobrać za darmo, a jeśli Wam się spodoba to rozważcie wspomożenie autora niewielką kwotą.

 1. Smile - zagraj

S.W.A.P.

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #3

Z kolei S.W.A.P. to wyśmienita pierwszoosobowa gra akcji, w której dwie drużyny graczy rywalizują w nietypowej wariacji trybu Capture the Flag. Naszym zadaniem jest przejęcie wirusa i doniesienie go do bazy wroga. Nie jest to jednak FPS, gdyż nie ma tutaj typowego uzbrojenia. Zamiast tego wystrzeliwany pocisk wrzuca nas w ciało trafionego przeciwnika. W połączeniu z pełnymi pułapek mapami tworzy to mocno chaotyczną i nieprzewidywalną, ale jednocześnie niezwykle miodną rozgrywkę. Warto zagrać, od dawna nie było tak świeżego multiplayera

 1. S.W.A.P. - pobierz

Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #4

Fanom przygodówek polecamy grę Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor. Wcielamy się w niej w 80-letniego emeryta, który znudzony bezczynnością postanawia rozpocząć nową karierę jako łowca duchów. W tym charakterze zostaje zatrudniony przez słynnego badacza zjawisk paranormalnych i jego pierwszą sprawą staje sie wydostanie swojego nowego pracodawcy z nawiedzonego domu. To potężna gra, z świetną i pełną humoru fabułą, pomysłowymi zagadkami i zaskakująco długą kampanią. Wręcz trudno zrozumieć dlaczego autor postanowił rozdawać swoje dzieło za darmo zamiast je sprzedawać.

 1. Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor – pobierz grę

Xibalba

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #5

Natomiast Xibalba to oldskulowy FPS, w którym musimy przedrzeć się przez wnętrze starożytnej piramidy Majów. Wszystko to ukazane jest w grafice na poziomie Wolfensteina 3D, doprawionej kilkoma nowoczesnymi efektami. Za to serowanie jest w pełni współczesne, co daje ciekawą mieszankę. Gra robi świetne wrażenie dynamiką akcji i bardzo dużą różnorodnością lokacji, ale najważniejsze jest to, że walka z przeciwnikami zapewnia masę radości.

 1. Xibalba - zagraj

Darmowy klasyk: Passangers

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #6

Spośród starszych produkcji rekomendujemy zainteresowanie się nietypową grą logiczną zatytułowaną Passangers. Wcielamy się w maszynistę sterującego dziwnym pociągiem. Naszym zadaniem jest łapanie myszką wypowiadanych przez pasażerów słów, tak aby tworzyły pełne zdania. Na ich podstawie musimy potem zdecydować któremu z pasażerów pomóc. Właściwa decyzja pozwoli nam wjechać na inną trasę. Gra poza świeżym pomysłem oferuje również ciekawą atmosferę.

 1. Passangers - zagraj

Free-2-Play

Max Gentlemen

S.W.A.P., Xibalba, Max Gentlemen i inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (20/09/2014) - ilustracja #7

Z kategorii produkcji darmowych z mikropłatnościami polecamy zwariowaną zręcznościówkę Max Gentlemen. Zadaniem gracza jest budowanie wież ze stylowych kapeluszy, co nie jest łatwe, gdyż noszący je ludzie podróżują przez pełne przeszkód trasy. Uroczo głupiutki pomysł został przekuty w wymagającą i bardzo zabawną produkcję, a dodatkową zaletą jest dobrze zrealizowany system mikropłatności, w którym płacimy tylko za dodatkową zawartość, a nie żadne ułatwienia.

 1. Max Gentlemen – pobierz grę

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 5 września 2014(zwycięzca ankiety: The Expendabros)
 2. 31 lipca 2014 (zwycięzca ankiety: Even The Stars)
 3. 9 lipca 2014 (zwycięzca ankiety: Creeper World)
 4. 22 czerwca 2014 (zwycięzca ankiety: Fistful of Frags)
 5. 30 maja 2014 (zwycięzca ankiety: World's Dawn)
TWOIM ZDANIEM

Która Darmówka z 20 września spodobała Ci się najbardziej?

Donald Dowell and the Ghost of Barker Manor
39,4%
Xibalba
30,3%
S.W.A.P.
15,2%
Max Gentlemen
9,1%
Smile
3%
Passangers
3%
Zobacz inne ankiety