Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 września 2014, 17:15

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

Zdobądź kolekcjonerkę i edycję specjalną Dragon Age: Inkwizycja w konkursie!

8 kolekcjonerek i 32 cyfrowe edycje specjalne - to wszystko czeka na Was w najnowszym konkursie! Zapraszamy do zabawy, w której wspólnie stworzymy i zilustrujemy dwa opowiadania osadzone w świecie gry, a do Was powędrują dziesiątki nagród!

Zdobądź kolekcjonerkę i edycję specjalną Dragon Age: Inkwizycja w konkursie! - ilustracja #1

Osiem edycji kolekcjonerskich oraz aż trzydzieści dwie cyfrowe edycje specjalne gry Dragon Age: Inkwizycja czekają na Was w konkursie organizowanym z okazji zbliżającej się premiery tego tytułu! Gorąco zapraszamy Was do udziału nie tylko ze względu na fakt, że nagrodzimy wielu uczestników zabawy, ale również dlatego że możecie zgłaszać zarówno prace tekstowe, jak i graficzne.

Wraz z Electronic Arts Polska przygotowaliśmy dla Was zabawę, w ramach której wspólnie stworzymy dwa opowiadania osadzone w świecie Dragon Age. Na stronie konkursu dragonage.gry-online.pl znajdziecie początek pierwszego opowiadania, a Waszym zadaniem jest dopisanie jego kontynuacji. Do końca dzisiejszego dnia przyjmujemy Wasze zgłoszenia. W najbliższych dniach autorka wspomnianego opowiadania, Anna Brzezińska, wyróżni trzy prace (ich autorzy otrzymają cyfrowe edycje specjalne Dragon Age: Inkwizycja), a także wskaże pierwszego laureata edycji specjalnej i kolekcjonerskiej. To na podstawie jego (lub jej) rozwinięcia historii, autorka uzupełni początek opowieści. Następnie poprosimy Was o przygotowanie kolejnej części opowiadania, po czym przyznamy następne nagrody. W taki właśnie sposób wspólnie stworzymy dwa opowiadania, z których w każdym nagrodzimy Was trzy razy – trafi do was 6 kolekcjonerek i 24 cyfrowe edycje specjalne!

Poniżej znajdziecie również wytłumaczenie zasad przygotowane przez autorkę:

Zasady naszej zabawy są proste: daję Wam pierwsze zdanie, dopisujecie kolejny fragment, liczący jakieś 10-15 zdań, a ja spośród nadesłanych propozycji wybieram najciekawszą i najlepiej skonstruowaną. potem dopisuję swój fragment, a Wy proponujecie kolejne rozwinięcie. i tak aż do zakończenia.

Spośród bohaterów DA: Inkwizycja najbardziej spodobali mi się: Żelazny Byk, Solas, Morrigan oraz Leliana. I tu jest pierwszy warunek: w dopisanym fragmencie powinno się pojawić co najmniej dwoje z nich. Oczywiście możecie wprowadzić również własnych bohaterów – i tych z gry, i całkiem wymyślonych. Moi ulubieńcy nie muszą być postaciami pierwszoplanowymi. Sami zdecydujcie, kto jest narratorem i opowiada tę historię. Ale moi bohaterowie muszą się w niej pojawić, choćby jako łeb-trofeum na ścianie.

Tytuł naszego opowiadania to “poprowadź ich lub zgiń!”. Cała reszta należy do Was. Akcja musi być szybka, a my mamy się dobrze bawić. I ma się – to jest drugi warunek – wydarzyć podczas jednej nocy.

Będę szukała ciekawych pomysłów, intrygi i dobrze nakreślonych postaci. Styl też jest ważny: najlepszy pomysł można zarżnąć, jeśli się pisze, używając wyłącznie dwóch czasowników “mieć” i “być”.

W fantastyce najbardziej cenię przygodę, tajemnicę i zaskoczenie. Mam nadzieję, że mnie zaskoczycie.

Pozostałe nagrody możecie zdobyć zgłaszając wspomniane wyżej prace graficzne. Obok opowiadania prosimy Was również o przygotowanie ilustracji do poszczególnych etapów obu historii oraz o okładki do nich. Możecie zastosować dowolną technikę – od kredek po grafikę komputerową. Szczegółowe informacje na temat wszystkich wspomnianych konkursowych wyzwań znajdziecie na stronie zabawy pod adresem dragonage.gry-online.pl. Szczególnie polecamy Waszej uwadze terminy oddawania kolejnych prac – na zgłoszenia w poszczególnych etapach czekamy jedynie kilka dni! Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem.

Gorąco zapraszamy do pisania i rysowania! Powodzenia!

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona cyklu gier cRPG, zapoczątkowanego w 2009 roku. Producentem najnowszej części jest studio BioWare, znane również z tytułów sygnowanych logo Mass Effect. Akcja Inkwizycji osadzona jest w świecie Thedas, a głównym motywem fabuły jest inwazja demonów będąca wynikiem rozdarcia granicy pomiędzy światem śmiertelników, a równoległym wymiarem zwanym Pustką. Gracz wciela się w przywódcę tytułowej Inkwizycji, a jego zadaniem jest powstrzymanie zarówno bestii, jak i tego kto stoi za ich sprowadzeniem. Rozgrywka łączy w sobie eksplorację przygotowanych lokacji, taktyczną walkę, tworzenie oraz rozwój drużyny (maksymalnie trzyosobowej, dobieranej spośród dziewięciu dostępnych kompanów), a także podejmowanie wyborów moralnych wpływających na przebieg fabuły.

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej