Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 09:59

autor: qjin

Survarium – rozpoczęły się zapisy do testów wersji alfa

Zespół Vostok Games rozpoczął zapisy do testów alfa gry Survarium, MMOFPS osadzonego w postapokaliptycznych klimatach. Ponadto opublikowano piątą część dziennika deweloperskiego.

Survarium – rozpoczęły się zapisy do testów wersji alfa - ilustracja #1

Studio Vostok Games, składające się głównie z twórców serii S.T.A.L.K.E.R., ogłosiło możliwość zapisu do zamkniętych testów Survarium w wersji alfa – gry z gatunku MMOFPS opartej na modelu free-to-play. Wybrani gracze udadzą się w postapokaliptyczne klimaty w ciągu kilku tygodni.

Do zamkniętej fazy testów Survarium można zgłaszać się za pomocą formularza na stronie producenta, tworząc uprzednio konto. Nieznana jest jednak dokładna data ich startu – według Vostok Games pierwsi kandydaci wejdą do przygnębiającego świata owładniętego ekologicznym kataklizmem w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Survarium – debiutujący projekt studia Vostok Games - Survarium – rozpoczęły się zapisy do testów wersji alfa - wiadomość - 2013-04-05
Survarium – debiutujący projekt studia Vostok Games

Podano za to kryteria, jakimi studio będzie się sugerować przy wyborze. Każdy gracz ma mieć równe szanse na otrzymanie dostępu do wczesnej wersji gry. Twórcy chcą dobrać możliwie jak najbardziej zróżnicowaną grupę osób – od niedzielnych do bardziej doświadczonych graczy, o różnych upodobaniach gatunkowych i posiadających komputer nie tylko o mocniejszej, lecz również o słabszej konfiguracji sprzętowej. Co więcej, przedstawiciel firmy poinformował na oficjalnym forum, że w pierwszej fazie testów weźmie udział ok. tysiąc zainteresowanych.

Jak deweloper podkreśla w ogłoszeniu dotyczącym zapisów do alfy, tego typu testy to czasochłonny proces, ale pomoc społeczności w tytułach nastawionych na rozgrywkę sieciową, do jakich zalicza się Survarium, jest nieoceniona. Pozwala ona na odpowiednie zoptymalizowanie klienta gry, łatwiejsze dostosowanie poszczególnych elementów składowych do wymagań i preferencji docelowych odbiorców oraz zwiększa szanse na skuteczniejsze wyłapanie błędów.

Artwork z gry Survarium - Survarium – rozpoczęły się zapisy do testów wersji alfa - wiadomość - 2013-04-05
Artwork z gry Survarium

Jeśli nie uda się wszystkim chętnym dostać do pierwszej fali testów, to bez obaw – producent uspokaja, że planuje jeszcze przynajmniej kilka zapisów do sprawdzenia wczesnych wersji Survarium.

Udostępniono również kolejną, piątą już część dziennika deweloperskiego, w którym autorzy gry dzielą się postępem prac nad ich ambitną postapokaliptyczną wizją świata oraz opowiadają o nowej frakcji i modelu kreowania postaci. Nadchodzące dzieło jawi się na coś więcej niż tylko duchowego następcę S.T.A.L.K.E.R-a.

Survarium wyjdzie wyłącznie na pecetach najwcześniej pod koniec 2013 roku. Zapewne duży wpływ na kształt finalnego produktu i szybkość jego wydania będą miały zaplanowane testy wczesnych wersji gry, więc premiera może się opóźnić – w zależności od tego jak sprawnie twórcy przejdą przez kolejne etapy produkcji.

Survarium to darmowa gra z gatunku MMOFPS oparta na modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Akcja rozgrywać się będzie w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Za produkcję odpowiadają w głównej mierze byli członkowie GSC Game World – ojcowie serii S.T.A.L.K.E.R., którzy po wstrzymaniu prac nad drugą odsłoną cyklu założyli nowe studio – Vostok Games.