Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 10:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

LEGO Marvel Super Heroes na pierwszych screenach

Opublikowano pierwsze screeny z nadchodzącej gry LEGO Marvel Super Heroes. Nowa produkcja studia Traveller’s Tales ukaże się na większości dostępnych platform jesienią bieżącego roku.

Po kilku miesiącach od momentu zapowiedzi gry LEGO Marvel Super Heroes, opublikowano w końcu pierwsze screeny. Możemy na nich zobaczyć Hulka i Iron Mana w klockowej konwencji. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat nadchodzącej produkcji.

W LEGO Marvel Super Heroes wcielimy się w Iron Mana. - LEGO Marvel Super Heroes na pierwszych screenach - wiadomość - 2013-04-05
W LEGO Marvel Super Heroes wcielimy się w Iron Mana.

Produkcja została zapowiedziana na początku bieżącego roku. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że tytuł trafi jesienią na większość platform sprzętowych dostępnych na rynku (PC, X360, PS3, Vita, Wii U, NDS i 3DS). Historia zostanie przygotowana specjalnie z myślą o grze wideo i rozpocznie się, gdy Nick Fury z agencji S.H.I.E.L.D. poprosi o pomoc znanych superbohaterów, by uratowali świat przed zagładą.

LEGO Marvel Super Heroes zaoferuje duży obszar gry. - LEGO Marvel Super Heroes na pierwszych screenach - wiadomość - 2013-04-05
LEGO Marvel Super Heroes zaoferuje duży obszar gry.

LEGO Marvel Super Heroes udostępni szereg rozmaitych postaci. Łącznie będzie ich ponad 100. Wcielimy się więc w Spider-Mana, Thora czy Wolverine’a. Grając Hulkiem będzie można rzucać samochodami i przedmiotami większymi dwa razy od zielonej bestii. Natomiast kierując Iron Manem, rozgrywka w wielkim stopniu nawiąże do strzelanek TPP. Podczas przygody zwiedzimy nie tylko Nowy Jork i podległe mu lokacje (Stark Tower, Times Square, Statua Wolności), lecz także wyruszymy w podróż poza Ziemię. Teren rozgrywki ma być naprawdę wielki, jednak dokładnych wartości nie podano.

LEGO Marvel Super Heroes ukaże się na większości platform sprzętowych. - LEGO Marvel Super Heroes na pierwszych screenach - wiadomość - 2013-04-05
LEGO Marvel Super Heroes ukaże się na większości platform sprzętowych.

Wydaje się, że twórcy ze studia Traveller’s Tales nie wywrócą znanej i lubianej formuły do góry nogami. Postacie będą posiadały więc różne umiejętności, używanie których wymagane będzie do zaliczania poziomów na 100%. W produkcji pojawią się mówione dialogi (przed grą LEGO The Lord of the Rings wszystkie rozmowy w poprzednich odsłonach opierały się na bełkocie bohaterów), a środowisko ma być jeszcze bardziej interaktywne. Jak zwykle twórcy udostępnią kooperację, do której druga osoba może dołączyć w dowolnej chwili. Zapowiada się kolejna, fajna gra platformowa.