Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2016, 12:10

autor: moir

Sukcesy Blizzarda i zamknięte beta-testy Revelation Online – Wieści MMO (7/11/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o dynamicznym rozwoju Naruto Online, zamkniętych testach Revelation Online, sukcesach finansowych firmy Blizzard czy planach aktualizacji do najpopularniejszego MMORPG-a – World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się fenomenalnym wynikom Blizzard Entertainment, sprawdzamy co nowego czeka nas w World of Warcraft, wypatrujemy nadejścia dużej aktualizacji ArcheAge, a także testujemy Revelation Online.

SZYBKIE WIEŚCI

Sukcesy Blizzarda i zamknięte beta-testy Revelation Online – Wieści MMO (7/11/2016) - ilustracja #1

Naruto Online

W niespełna 4 miesiące od daty oficjalnej premiery Naruto Online firma Bandai Namco otworzyła 200. serwer – pierwsze legalne MMO oparte na popularnym anime w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością.

Project W

Twórcy TERA (studio Bluehole) pracują od pewnego czasu nad nowym projektem. Jak dowiedzieliśmy się niedawno, jego zachodnim wydawcą zostanie Kakao Games, odpowiedzialne za anglojęzyczne Black Desert. Szczegóły tu.

ArcheAge

Jak wspominaliśmy w ostatniej odsłonie Wieści, ArcheAge 3.0 zmierza na Zachód wielkimi krokami. Europejscy i amerykańscy gracze zasiądą do Revelation w pierwszych tygodniach grudnia. Tymczasem w Korei Południowej, gdzie aktualizacja zadebiutowała nieco wcześniej, dopiero w minionym tygodniu udało się zgładzić jednego z nowych world bossów – latającego Three Legged Crow. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że wszystko dokonało się po opublikowaniu patcha osłabiającego owe monstrum – wcześniejsze próby zabicia go spełzły bowiem na niczym. Każdy gracz MMORPG z pewnością słyszał o zawziętości i hardkorowości naszych kolegów z Dalekiego Wschodu, więc jeśli Three Legged Crow stanowił dla nich wyzwanie, to z pewnością podobnie będzie „u nas”. Poniżej materiał wideo ze zwycięskiego starcia – trzeba przyznać, że rozmach robi wrażenie.

Blizzard Entertainment

Grupa Activision Blizzard pochwaliła się kilka dni temu swoimi najświeższymi wynikami finansowymi. Choć w raporcie brak konkretnych cyfr (co zresztą było z góry zastrzeżone) dotyczących liczby graczy z podziałem na produkcje Zamieci, to amerykański gigant odnotował rekordowe 42 miliony aktywnych użytkowników (w skali miesiąca) – fenomenalny wynik napędzają przede wszystkim Overwatch oraz Legion. Spółka szczyci się także liczbą sprzedanych kopii wspominanych produkcji, odpowiednio 20 milionów (łącznie) oraz 3,3 miliona (w dzień premiery). Na koniec wisienka na torcie – filmik zmontowany z okazji 25-lecia Blizzard Entertainment, niespełna 4-minuty historii i najważniejszych wydarzeń z życia firmy.

Revelation Online

W minionym tygodniu rozpoczęły się zamknięte beta-testy Revelation Online, produkcji stawianej w jednej linii z takimi tytułami jak Blade & Soul i Black Desert. Gra oferuje bardzo zróżnicowaną rozgrywkę z naciskiem na PvP (także masowe) oraz swoistą mieszanką otwartego świata i instancjonowanych lochów. Na uwagę zasługuje także sterowanie (wzorowane na TERA), które oferuje trzy tryby – lock-on target, click-to-move oraz free aiming – charakteryzujące się odpowiednio różną swobodą działania. Do tego 6 dostępnych klas, rozwinięty system gildii i wiele innych, szczegóły znajdują się w tym miejscu. Zainteresowani udziałem w testach mogą zapewnić go sobie nabywając jedną z trzech paczek fundatorskich.

World of Warcraft: Legion

Podczas tegorocznego BlizzConu przedstawiciele Blizzard Entertainment przedstawili szczegółowe plany dotyczące dalszego rozwoju sztandarowej produkcji amerykańskiego giganta. Legendarny World of Warcraft otrzyma w najbliższym czasie dwa patche (7.1.5 oraz 7.2), które wprowadzą do świata Azeroth m.in. nowe instancje, tryby PvP, mini-eventy, kontynuację kampanii Class Order oraz raid (The Tomb of Sargeras). Obie aktualizacje trafią w najbliższym czasie na serwery testowe. Po szczegółowe informacje na temat ich zawartości odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.