Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 10:50

autor: Entelarmer

Sukces zbiórki na Dragon's Lair - ufundowano 10-minutową prezentację

Zbiórka w serwisie Indiegogo na filmowe Dragon's Lair wciąż trwa, ale kampania już jest sukcesem. Twórcy osiągnęli kwotę minimalną potrzebną do stworzenia dziesięciominutowej prezentacji, która ma zachęcić inwestorów do wsparcia pełnometrażowego filmu.

Udana zbiórka funduszy na filmik Dragon’s Lair cieszy, ale do powstania pełnometrażowego filmu jeszcze daleko. - Sukces zbiórki na Dragon's Lair - ufundowano 10-minutową prezentację - wiadomość - 2015-12-16
Udana zbiórka funduszy na filmik Dragon’s Lair cieszy, ale do powstania pełnometrażowego filmu jeszcze daleko.

Od 1 grudnia trwa kampania crowdfundingowa w serwisie Indiegogo na filmową adaptację gry Dragon’s Lair. Poprzednia kampania w serwisie Kickstarter została anulowana, gdy licznik stanął na 241 tysiącach dolarów przy wymaganych 550 tysiącach. Wygląda na to, że decyzja o przeniesieniu kampanii była słuszna. Bowiem już pierwszego dnia zebrano 100 tysięcy dolarów z wymaganych 250 tysięcy dolarów, teraz zaś twórcy donieśli o osiągnięciu tej drugiej kwoty. Jak na razie projekt wsparło ponad 3,5 tysiąca osób, które przeznaczyły ponad 260 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostał jeszcze miesiąc. Z tej okazji Don Bluth i Gary Goldman opublikowali filmik świętujący osiągnięcie minimalnego progu potrzebnego do ufundowania filmu Dragon’s Lair oraz podziękowali fanom za wsparcie ich projektu.

Przypomnijmy, że kwota ta ma być przeznaczona na produkcję nie całego filmu, lecz jedynie krótkiego filmu pokazowego, który ma zachęcić potencjalnych inwestorów do ufundowania pełnego obrazu (przewidywany budżet – ok. 70 milionów dolarów).

Dragon’s Lair to cykl gier rozpoczęty 1983 roku od wydanego wówczas Dragon’s Lair. Jako mężny i niezbyt rozgarnięty rycerz Dirk the Daring wyruszamy na ratunek porwanej księżniczce Daphne, po drodze mierząc się z pułapkami oraz przeróżnymi potworami. Dzięki przepięknej, ręcznie rysowanej grafice gra zyskała sporą popularność i doczekała się nie tylko kilku kontynuacji oraz remake’ów, lecz także niezbyt udanego serialu animowanego.