Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 10:55

autor: Adrian Werner

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - nowy patch i darmowe DLC z wysokiej jakości teksturami

Firma Ubisoft opublikowała patch do pecetowej wersji Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, który naprawia sporo błędów technicznych. Ponadto udostępniono darmowe DLC z wysokiej jakości teksturami.

Autorzy poprawili błędy i ulepszyli grafikę wersji pecetowej. - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - nowy patch i darmowe DLC z wysokiej jakości teksturami - wiadomość - 2015-12-16
Autorzy poprawili błędy i ulepszyli grafikę wersji pecetowej.

Dwa tygodnie temu do sprzedaży trafiła sieciowa strzelanka Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Gra została przyjęta dosyć ciepło, ale jednocześnie trapiły ją spore problemy techniczne. Posiadaczy pecetowej wersji tej produkcji powinna więc ucieszyć wiadomość, że właśnie ukazała się sporych rozmiarów aktualizacja, która naprawia wiele błędów dręczących wydanie premierowe.

Ponadto autorzy równolegle wypuścili na PC darmowe DLC o nazwie Ultra-HD Texture Pack. Zgodnie z tytułem, jest to zestaw nowych, znacznie bardziej szczegółowych tekstur. Twórcy polecają jego pobranie zwłaszcza osobom grającym w rozdzielczości 4K, ale poprawa jakości grafiki jest wyraźnie widoczna nawet w 1080p i 1440p. Oczywiście, cały ten wizualny splendor ma swoją cenę i w tym przypadku są to wymagania odnośnie karty grafiki - rekomendowane jest, aby układ posiadał 4 GB pamięci.

Warto omówić trochę bardziej szczegółowo, jakie zmiany wprowadza wspomniany patch. Wśród nich znalazło się m.in. dodanie opcji automatycznego wyrzucania z serwera graczy, którzy celowo mordują członków swojej drużyny. Ponadto mocno poprawiono wykrywanie trafień oraz zwiększono tzw. tick rate, czyli wartość definiującą, z jaką częstotliwością serwer wymienia dane o rozgrywce z wersją gry na komputerze gracza. Łatka wprowadza także zmiany w zbalansowaniu rozgrywki, naprawia sporo mniejszych i większych błędów technicznych oraz ulepsza skuteczność systemu matchmakingu.

Dodajmy przy okazji, że jeśli próbujecie się połączyć z serwerem i wyskakują Wam błędy o złej wersji klienta, to oznacza, że nie macie jeszcze zainstalowanej aktualizacji. W takim wypadku wystarczy zrestartować klienta, a on sam pobierze patch.

Przypomnijmy, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ukazało się 1 grudnia na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Autorzy mają zamiar rozwijać grę przez przynajmniej rok od premiery i wszystkie dodatkowe mapy, postacie i tryby będą udostępniane za darmo.

  1. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  2. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – oficjalna strona gry