Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2022, 14:41

autor: Adrian Werner

Studio Respawn tworzy FPS-a dla pojedynczego gracza, ale nie jest to nowy Titanfall

Studio Respawn Entertainment ma pracować nad grą FPS dla pojedynczego gracza. Nie jest to jednak nowa odsłona marki Titanfall.

CO WIEMY (NIEOFICJALNIE) O NOWEJ GRZE STUDIA RESPAWN:
  • to wysokobudżetowy FPS dla pojedynczego gracza,
  • gra położy nacisk na duże możliwości ruchowe postaci,
  • produkcja nie jest częścią marki Titanfall,
  • premierę zaplanowano na 2024 lub 2025 rok.

Według nowych doniesień studio Respawn Entertainment ma pracować nad wysokobudżetowym FPS-em dla pojedynczego gracza, który położy nacisk na duże możliwości ruchowe kierowanej przez nas postaci. Co jednak ciekawe, produkcja ma nie być częścią cyklu Titanfall, pomimo że taki opis rozgrywki pasuje do charakteru tej marki.

Informacje na temat projektu pojawiły się po tym, jak odpowiedzialny za niego zespół opuścił jego dyrektor kreatywny Mohammad Alavi. Do tej pory wiedzieliśmy o nim jedynie tyle, że jest to gra singleplayer. Odejście tak ważnego dewelopera wzbudziło obawy o przyszłość produkcji, ale według nowych doniesień prace nad nią postępują bez zakłóceń. Ich źródłem jest zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. On również uprzedził fanów serii Titanfall, że tajemnicze przedsięwzięcie nie jest nową odsłoną tego cyklu.

Według źródeł Grubba premiera gry jest planowana na 2024 lub 2025 rok. Dlatego nie powinniśmy się spodziewać, że produkcja zostanie szybko ujawniona.

Studio Respawn Entertainment ma obecnie zajmować się równolegle trzema projektami. Poza tym zagadkowym FPS-em dla pojedynczego gracza zespół cały czas rozwija również Apex Legends oraz tworzy jakoby Star Wars Jedi: Fallen Order 2, które według niedawnych plotek może zostać zapowiedziane w maju.

Te doniesienia pokrywają się z informacjami z zeszłego roku. Wtedy to Jason Garza, koordynator społeczności studia Respawn, stwierdził, że gracze nie mają co liczyć na rychły powrót cyklu Titanfall.

  1. Recenzja gry Titanfall 2 - mój przyjaciel tytan

Respawn odpuściło sobie serię Titanfall, więc fani sami uratowali Titanfall 2.

Niestety, na razie wygląda na to, że studio Respawn Entertainment kompletnie odpuściło sobie serię Titanfall. Nie tylko nie pracuje nad nową odsłoną, ale poddało się także w kwestii zapobiegania atakom hakerskim. Są one tak poważne, że pierwsza część serii została wycofana ze sprzedaży. Mocno utrudniają również zabawę w drugą odsłonę cyklu.

Na szczęście grupa ambitnych fanów postanowiła nie czekać z założonymi rękoma na zagładę swojej ukochanej marki i opracowała modyfikację Northstar do gry Titanfall 2. Pozwala ona na stawianie prywatnych serwerów i zostało to wykonane w sposób, który mocno utrudnia ataki hakerskie. Projekt umożliwia także instalowanie nowej zawartości, w tym dodatkowych trybów.

  1. Northstar - pobierz mod