Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2021, 10:36

Studio id Software tworzy grę VR. Doom Eternal VFR w drodze?

Studio id Software pracuje nad nową grą VR. Możliwe, że chodzi o wersję Doom Eternal przystosowaną do wirtualnej rzeczywistości.

Bazy danych agencji zajmujących się przyznawaniem kategorii wiekowych są często wyśmienitym źródłem informacji o niezapowiedzianych projektach. Najnowszym tego przykładem stała się grupa Australian Classification. Na jej stronie odnaleziono wzmiankę o grze VR, nad którą pracuje znane z serii Doom studio id Software.

Niestety, produkcja została przekazana do klasyfikacji pod tymczasowym tytułem Project 2021A, więc nie wiemy, czy będzie to nowa marka, czy też nie. Wiadomo jedynie tyle, że ma to być pozycja pełna brutalności, która zaoferuje jakąś formę sieciowej interakcji.

Po skromnych informacjach ze strony Australian Classification trudno ocenić, czy mamy do czynienia z produkcją opracowaną wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, czy też adaptacją starszego tytułu na tę technologię. Doom z 2016 r. doczekał się takiej przeróbki w postaci Doom VFR, natomiast zeszłoroczny Doom Eternal jeszcze nie, więc może chodzi o wersję VR najnowszej odsłony cyklu.

  1. id Software - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Doom Eternal – demon tkwi w szczegółach
  3. Doom Eternal - poradnik do gry