Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2015, 14:42

Studio FunCom zapowie w przyszłym roku trzy nowe gry

Studio FunCom opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał. Znalazła się w nim informacja, że zespół pracuje nad trzema nowymi projektami, które zostaną zapowiedziane w przyszłym roku.

Studio FunCom zamierza w przyszłym roku zapowiedzieć trzy nowe gry. - Studio FunCom zapowie w przyszłym roku trzy nowe gry - wiadomość - 2015-11-21
Studio FunCom zamierza w przyszłym roku zapowiedzieć trzy nowe gry.

Znane z takich gier, jak The Secret World, Dreamfall: The Longest Journey czy The Park, studio FunCom opublikowało raport z wynikami finansowymi za trzeci kwartał tego roku. Znalazła się w nim informacja, że zespół pracuje obecnie nad przynajmniej trzema nieujawnionymi dotąd projektami. Pierwszy z nich zapowiedziany zostanie na początku przyszłego roku, a dwa następne w kolejnych miesiącach.

Zespół obecnie stawia głównie na mniejsze produkcje, co jest skutkiem słabszej niż zakładano sprzedaży The Secret World. Warto jednak dodać, że gry tej, jak również wcześniejszych tytułów MMO studia, czyli Anarchy Online oraz Age of Conan, nie można zaliczyć do kompletnych klap. Studio FunCom w trzecim kwartale wypracowało 2,2 mln dolarów przychodu i większość z tego wygenerowały gry sieciowe. Jednocześnie w raporcie podkreślono, że ta sekcja działalności firmy z każdym kolejnym miesiącem radzi sobie trochę gorzej. Porażką zdecydowanie okazało się natomiast zeszłoroczne LEGO Minifigures Online i w trzecim kwartale studio straciło na tym projekcie 720 tysięcy dolarów.

Najnowsza produkcja zespołu, czyli horror The Park, zadebiutował na pecetach pod koniec października i dlatego wyniki gry nie zostały wliczone do przychodów za trzeci kwartał. Studio FunCom stwierdziło jednak, że produkcja sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami, choć nie podano konkretnych liczb. Przypomniano także, że na początku przyszłego roku ukażą się konwersje tego tytułu na Xboksa One i PlayStation 4. Twórcy liczą, że to przedsięwzięcie nie tylko zapewni im dodatkowe środki, ale również zaznajomi deweloperów z konsolami nowej generacji, co ma zaowocować większą elastycznością w doborze platform w przypadku przyszłych projektów.

W raporcie studio FunCom doprecyzowało także swoją strategia na następne lata. Studio zamierza dalej koncentrować się głównie na niewielkich projektach (The Park był pierwszą pozycją zrealizowaną według tych planów) gdyż są one znacznie tańsze w produkcji i tym samym mniej ryzykowne. Jednocześnie firma chce dalej rozwijać The Secret World, Anarchy Online oraz Age of Conan, gdyż te gry MMO zapewniają zespołowi skromny, ale stały przychód, pomagający przetrwać okresy między premierami innych tytułów.

Nie znaczy to jednak, że FunCom kompletnie porzuciło tworzenie nowych większych projektów. Z trzech nieujawnionych jeszcze produkcji jedna gra ma być bardziej ambitną oraz kosztowną pozycją i to ona zostanie zapowiedziana jako pierwsza na początku przyszłego roku.

  1. FunCom – oficjalna strona studa