Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Press Release 29 maja 2013, 08:09

Studia dla graczy w Bydgoszczy

W ramach specjalizacji GAMEDEC (nazwa – za zgodą autora – zapożyczona z cyklu Marcina Przybyłka) można się zapoznać z podstawami projektowania i tworzenia gier wszelkiego rodzaju – od karcianek przez planszówki, RPGi, LARPy i gry miejskie aż po gry wideo.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwa rekrutacja na otwierany właśnie kierunek humanistyka drugiej generacji, który łączy edukację humanistyczną z obsługą technologii cyfrowych. Planowane jest otwarcie czterech specjalności:

  1. (e-)pisarstwo i edytorstwo komputerowe
  2. dziennikarstwo internetowe i social media
  3. społeczeństwo informacji i cyfryzacji
  4. GAMEDEC – badanie i projektowanie gier

W ramach specjalizacji GAMEDEC (nazwa – za zgodą autora – zapożyczona z cyklu Marcina Przybyłka) można się zapoznać z podstawami projektowania i tworzenia gier wszelkiego rodzaju – od karcianek przez planszówki, RPGi, LARPy i gry miejskie aż po gry wideo. Jako że to studia humanistyczne, nie zabraknie przedmiotów takich jak kulturowe czy narratologiczne aspekty badania i tworzenia gier. Duży nacisk położono na praktykę – tworzenie własnych projektów i współpraca ze środowiskiem zaczynają się już w drugim semestrze. Przedmioty związane bezpośrednio z tworzeniem gier wideo będą prowadzić specjaliści z Vivid Games oraz City Interactive. Tworzenie gier kojarzy się w Polsce głównie z przygotowaniem programistycznym, a GAMEDEC opiera się na założeniu, że wykształcony humanista, który

  1. spróbował tworzenia gier rozgrywanych na planszy, w słowach i na komputerze,
  2. zna podstawy obsługi narzędzi do tworzenia gier (takich jak Unity, CryEngine czy UDK),
  3. wie, jakie jest i może być miejsce gier w kulturze,
  4. rozumie teoretyczne podstawy ludologii,
  5. umie budować zajmujące opowieści i przestrzenie, w których, mogą się rozgrywać,

również ma branży gier wiele do zaoferowania.

Więcej informacji:

http://www.humanistyka2.pl

FB: http://www.facebook.com/Gamedec.UKW

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.