Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 marca 2013, 11:47

autor: Góral

Powstanie film animowany osadzony w uniwersum Borderlands

Firmy 2K i Gearbox Software, wraz z amerykańską uczelnią Academy of Art University, zapowiedziały dzisiaj Borderlands Cooperative. Nie będzie to jednak kolejna gra z popularnej serii, lecz projekt, który pomoże studentom stworzyć krótkometrażowy film animowany, osadzony w uniwersum Borderlands.

Academy of Art University, wraz z firmami 2K Games i Gearbox Software, ujawniła dzisiaj projekt Borderlands Cooperative, dzięki któremu studenci stworzą krótkometrażowy film animowany, osadzony w uniwersum gry Borderlands. Finalny produkt ujrzy światło dzienne przed końcem bieżącego roku.

Borderlands Cooperative - projekt krótkometrażowego filmu animowanego. - Powstanie film animowany osadzony w uniwersum Borderlands - wiadomość - 2013-03-20
Borderlands Cooperative - projekt krótkometrażowego filmu animowanego.

Studenci uczelni otrzymają szansę zaistnienia na rynku pracy. Będą oni współpracować z profesorami i wykorzystywać materiały udostępnione przez Gearbox i 2K. Osoby, które wykażą się największymi zdolnościami i zaangażowaniem mogą liczyć na rozmowę w siedzibie 2K. Ta prawdopodobnie przełoży się na staż w firmie.

Zasady zabawy są następujące. W czasie letniego semestru każdy zainteresowany student może zebrać ekipę, z którą napisze krótką historię osadzoną w uniwersum Borderlands. Następnie komisja złożona z pracowników Academy of Art University, 2K i Gearbox wybierze jeden, najlepszy ich zdaniem pomysł. Na jego podstawie zostanie nakręcony krótkometrażowy film animowany. Koniec prac wyznaczono na ostatnie dni jesieni.

Akcja ma na celu przygotowanie studentów, aspirujących do miana projektantów gier, scenarzystów, animatorów i programistów, do wejścia na rynek pracy. Dzięki Borderlands Cooperative skończą oni uczelnię, mogąc pochwalić się przed przyszłym pracodawcą komercyjnym projektem na swoim koncie. Cel jest z pewnością szczytny, no i my sami także z tego skorzystamy, otrzymując kolejną perełkę (mam taką nadzieję) ze świata Borderlands.

Borderlands to seria gier wideo stworzonych przez studio Gearbox. Pierwsza odsłona ukazała się na rynku w październiku 2009 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, a także komputerach PC. „Dwójka” wyszła we wrześniu zeszłego roku na te same platformy sprzętowe. Obie części zostały ciepło przyjęte zarówno przez media, jak i samych graczy, którzy zakupili około 6 mln egzemplarzy części drugiej i 3 mln „jedynki” (dane z lutego 2010 roku).