Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2013, 11:46

autor: eLCeBe

Saints Row 4 – Deep Silver pyta graczy o wymarzoną zawartość edycji kolekcjonerskiej

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o planowanej na sierpień tego roku premierze czwartej części Saints Row, popularnego cyklu gier akcji autorstwa studia Volition Inc. Deep Silver, wydawca tytułu, przeprowadza wśród graczy ankietę – także i Ty możesz zdecydować, co znajdzie się w kolekcjonerskiej edycji gry.

Bohater Saints Row 4 posiądzie super moce. - Saints Row 4 – Deep Silver pyta graczy o wymarzoną zawartość edycji kolekcjonerskiej - wiadomość - 2013-03-20
Bohater Saints Row 4 posiądzie super moce.

Deep Silver (dział spółki Koch Media), wydawca gry Saints Row 4, najnowszej odsłony słynącego z kontrowersyjnego humoru cyklu gier akcji autorstwa studia Volition Inc., przygotował dla graczy specjalną ankietę. Każdy zainteresowany może w niej zdecydować, co jego zdaniem powinno znaleźć się w kolekcjonerskiej edycji gry. Firmie zależy na tym, by taka wersja dla fanów była „warta zakupu”.

  1. Ankieta dotycząca zawartości edycji kolekcjonerskiej Saints Row 4

Do wyboru są m.in. T-shirt z napisem „Department of Homeland Saintcurity”, figurki przedstawiające postaci z gry (na przykład Pierce czy Shaundi), działająca (ale nie zabójcza) replika jednej z broni, urządzenie modulujące głos czy pudełko na cygara. W sumie można wybierać spośród 19 pozycji, które utrzymane są w specyficznym duchu marki Saints Row. Zadaniem gracza jest ocenienie każdej z nich w skali od 1 (HELL NO!) do 5 (AWWWW YEAH!) – zgodnie z tym, jak bardzo chcielibyśmy dany gadżet zobaczyć w pudełku z wersją kolekcjonerską.

Dodatkowo w ankiecie znalazły się pytania o platformę, z której korzysta osoba odpowiadająca (PC, Xbox 360, PlayStation 3), ile edycji kolekcjonerskich kupiła w 2012 roku i czy woli grać solo, czy w trybie kooperacyjnym.

Humor typowy dla serii Saints Row. - Saints Row 4 – Deep Silver pyta graczy o wymarzoną zawartość edycji kolekcjonerskiej - wiadomość - 2013-03-20
Humor typowy dla serii Saints Row.

Data premiery Saints Row 4 została ustalona na 20 (w Ameryce Północnej) i 23 sierpnia 2013 roku (w pozostałych rejonach świata), o czym dowiedzieliśmy się w zeszły piątek. Docelowymi platformami są komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Seria autorstwa Volition Inc. przypomina cykl Grand Theft Auto – to również sandboksowe gry akcji rozgrywające się w mieście, ale przepełnione zwariowanym, dorosłym humorem.

Najnowsza odsłona serii początkowo była planowana jako dodatek DLC Saints Row: The Third o tytule Enter the Dominatrix. Tym razem akcja przeniesie się do wirtualnego odpowiednika znanego z poprzednich części Saints Row miasta Steelport, w którym zmierzymy się z kosmitą Zinyakiem, a nasz bohater wyposażony zostanie w zestaw supermocy – będzie mógł np. biegać z ogromną prędkością lub korzystać z telekinezy. Czy rozgrywka będzie przypominała przez to bardziej gry z serii Prototype?

Twórcy pokazali światu także pierwszy teaser ich nowej produkcji:

  1. Ankieta dotycząca zawartości edycji kolekcjonerskiej Saints Row 4
  2. Oficjalna strona internetowa serii Saints Row