Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2013, 13:05

autor: moir

Prezes CI Games o Sniper: Ghost Warrior 2: „działa czarny PR”

W wyemitowanym dziś na antenie TVN CNBC wywiadzie Marek Tymiński, prezes CI Games, mówił m.in. o przyszłości firmy oraz jej dalszych planach wydawniczych. Skomentował także nagonkę prowadzoną w związku z premierą Sniper: Ghost Warrior 2 - jego zdaniem większość negatywnych komentarzy i wpisów na forach to przykład działania czarnego PR.

Prezes CI Games, Marek Tymiński, był dziś gościem TVN CNBC (źródło: Parkiet.com). - Prezes CI Games o Sniper: Ghost Warrior 2: „działa czarny PR” - wiadomość - 2013-03-20
Prezes CI Games, Marek Tymiński, był dziś gościem TVN CNBC (źródło: Parkiet.com).

Dziś, tj. 20 marca równo o godzinie 10:00 na antenie TVN CNBC wyemitowany został wywiad z Markiem Tymińskim, prezesem polskiego studia CI Games. Szef firmy odpowiedzialnej za dwie części strzelanki Sniper mówił przede wszystkim o przyszłości spółki i prognozach na nadchodzące lata, choć pokusił się także o stwierdzenie, że cała nagonka wokół ich najnowszej gry, Sniper: Ghost Warrior 2, to „nic innego jak przykład działania czarnego PR”.

Wydany nieco ponad tydzień temu Sniper: Ghost Warrior 2 miał być murowanym hitem, produkcją, która ugruntuje wiodącą pozycję studia CI Games. Niestety, gra zbiera zaledwie przeciętne recenzje (my oceniliśmy ją jedynie na 5.0) i dla wielu jest jednym z rozczarowań bieżącego roku. Jak to zwykle bywa w takich wypadkach, na forach i w komentarzach wybuchła prawdziwa burza – zawiedzeni fani nie szczędzą słów, by wyrazić swoje opinie. To właśnie o nich na antenie TVN CNBC mówił prezes Tymiński – jego zdaniem przynamniej za część publikowanych w ten sposób negatywnych tekstów odpowiedzialny jest tzw. czarny PR, mający na celu zburzenie dotychczasowego wizerunku jego firmy.

Poza tym z wywiadu dowiedzieliśmy się także trochę na temat dalszych planów wydawniczych CI Games. W tym roku firma ma zamiar wydać jeszcze tylko jedną grę – Alien Fear. Kolejne dwie produkcje polskiego studia, tj. Enemy Front i Lords of The Fallen, na rynku zadebiutują dopiero w 2014 roku.

  1. Recenzja gry Sniper: Ghost Warrior 2 – CryEngine 3 nie pomógł grze CI Games
  2. Oficjalna strona internetowa studia CI Games