Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2018, 12:32

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Stroje z Assassin's Creed w Monster Hunter: World

Monster Hunter: World znane jest z różnego rodzaju crossoverów z innymi markami. Tym razem pojawiła się możliwość zdobycia strojów z serii Assassin's Creed. Aby je otrzymać, trzeba będzie ukończyć jedno z wydarzeń dostępnych w grze.

Monster Hunter: World może poszczycić się jednymi z najlepiej zaprojektowanych potworów w grach wideo. - Stroje z Assassin's Creed w Monster Hunter: World - wiadomość - 2018-12-29
Monster Hunter: World może poszczycić się jednymi z najlepiej zaprojektowanych potworów w grach wideo.

Twórcy Monster Hunter: World uwielbiają crossovery. Od premiery gry twórcy zdążyli już kilkukrotnie zaprosić do swojego świata postacie z innych produkcji. W uniwersum potworów gościła już Aloy, główna bohaterka Horizon Zero Dawn, a jakiś czas temu ogłoszono, że w grze pojawi się Geralt z Rivii w wersji z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Z tej okazji przygotowano nawet specjalne zadania oraz szereg nowych ścieżek dialogowych. Na tym crossovery z udziałem Monster Hunter World się nie kończą. Jakiś czas temu w grze pojawiło się wydarzenie, w którym można zgarnąć stroje rodem z Assassin’s Creed. Uwaga, event dostępny jest wyłącznie na konsolach i nie wiadomo, czy trafi do posiadaczy komputerów osobistych.

Pierwszym z nowych wdzianek jest zbroja Bayeka z gry Assassin’s Creed Origins, drugim natomiast strój Ezio Auditore da Firenze, który bohater nosił w Assassin’s Creed II. Aby stworzyć nowe łaszki dla naszej postaci, trzeba będzie ukończyć wydarzenie nazwane „SDF: Silent, Deadly, and Fierce”. Podczas jego wykonywania w naszym ekwipunku pojawią się elementy niezbędne do stworzenia strojów. Musimy Was jednak ostrzec, że zadanie nie będzie należało do łatwych, bowiem podczas wydarzenia przyjdzie Wam się zmierzyć z trzema mocnymi przeciwnikami. Trzeba będzie również wykazać się sprytem.

Monster Hunter: World zadebiutował 26 stycznia 2018 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. 9 sierpnia trafił również do posiadaczy komputerów osobistych. Produkcja może pochwalić się dużym zainteresowaniem graczy i pochlebnymi recenzjami. U nas tytuł dostał ocenę 9/10 (w wersji na konsole).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World