Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2018, 11:40

Tainted Grail The Fall of Avalon - wielki kickstarterowy sukces polskiej gry

Zakończona właśnie zbiórka na polską grę Tainted Grail: The Fall of Avalon okazała się największym sukcesem roku w serwisie Kickstater. Projekt jest planszówką, ale poza wersją stołową produkcja trafi również na pecety.

Gra zadebiutuje w sierpniu przyszłego roku. - Tainted Grail The Fall of Avalon - wielki kickstarterowy sukces polskiej gry - wiadomość - 2018-12-29
Gra zadebiutuje w sierpniu przyszłego roku.

Właśnie dobiegła końca zbiórka na planszówkę Tainted Grail: The Fall of Avalon. Projekt polskiej firmy Awaken Realms to największy crowdfundingowy sukces tego roku na Kickstarterze. Fani wsparli autorów kwotą 4,940 mln funtów, czyli ok. 6,2 mln dolarów. To czwarty najlepszy wynik gry stołowej w historii tego serwisu, a w tym roku w żadnej kategorii nie było równie udanej zbiórki.

Akcja Tainted Grail: The Fall of Avalon osadzona zostanie w świecie opartym na mrocznej wersji legend arturiańskich. Za projekt odpowiada Krzysztof Piskorski, czyli pisarz znany z takich powieści fantasy jak Poczet dziwów miejskich czy seria Świat Etheru oraz Marcin Świerkot (właściciel Awaken Realms i projektant m.in. gier Nemesis oraz SiegeStorm).

W Tainted Grail: The Fall of Avalon będziemy mogli bawić się samotnie lub kooperacyjnie w grupie do czterech graczy. Premiera zaplanowana została na sierpień przyszłego roku. W planach jest również wiele dodatków, z nowymi historiami i przygodami.

Wraz z rynkowym debiutem planszówki do sprzedaży we wczesnym dostępie trafi wersja cyfrowa gry, która na razie zmierza tylko na PC i sprzedawana będzie w ramach Steam Early Access.

Warto wspomnieć, że Awaken Realms wcześniej za pomocą Kickstartera ufundowało produkcję siedmiu innych projektów, więc twórcy wypracowali sobie dobrą renomę. Na początku roku firma zebrała w ten sposób ponad 3 mln funtów na Nemesis i ten tytuł już zadebiutował na rynku.

  1. Oficjalna strona Awaken Realms
  2. Tainted Grail: The Fall of Avalon - strona na Kickstarterze