Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 17:50

autor: Vergil

Aloy z Horizon Zero Dawn wystąpi w Monster Hunter World na PS4 [Aktualizacja]

Co prawda nie jest to crossover z prawdziwego zdarzenia, aczkolwiek fanów Horizon Zero Dawn powinno zainteresować, że w Monster Hunter World będą mieli okazję zapolować na potwory w skórze rudowłosej bohaterki. Capcom zapowiedział też beta-testy na PS4 i przedstawił nowy zwiastun gry.

AKTUALIZACJA:

Mamy dla Was garść nowych informacji na temat gościnnej roli Aloy w Monster Hunter World na PlayStation 4. Zacznijmy od tego, że jakiś czas po premierze gry posiadacze konsoli Sony otrzymają dostęp do specjalnego zadania. Po jego ukończeniu zdobędą unikalne materiały, które pozwolą im na stworzenie ekwipunku, jakim posługiwała się Aloy w Horizon Zero Dawn. Mowa zarówno o jej charakterystycznym łuku, jak i o pancerzu, a także o zbroi dla Palico (małego potwora wspomagającego głównego bohatera w trakcie jego przygód), która sprawi, że będzie on prezentował się niczym jedna z maszyn znanych z gry Guerrilla Games. Co ciekawe, po założeniu stworzonego w ten sposób zestawu uzbrojenia zmieni się również wygląd samego protagonisty (co tyczy się nie tylko jego budowy ciała, lecz i twarzy), który przeobrazi się w Aloy z krwi i kości. Na ten moment nie wiadomo niestety, kiedy owe atrakcje zostaną udostępnione graczom.

Monster Hunter World to dla Capcomu próba przeniesienia serii na zupełnie nowe, niezbadane dotąd rejony. Japończycy nie zamierzają więc oszczędzać na kampanii promocyjnej swego najnowszego dzieła, wobec czego niespecjalnie dziwi fakt, że gra zaznaczyła swoją obecność również na tegorocznym Paris Games Week. Zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej, zawiera pewną ciekawostkę – otóż w wersji na PlayStation 4 pojawi się Aloy, czyli główna bohaterka gry Horizon Zero Dawn. Poza tym na materiale nie brakuje widowiskowych pojedynków z mniej lub bardziej przerośniętymi (a także latającymi lub kroczącymi) potworami, które położymy trupem przy użyciu zróżnicowanego arsenału broni białej lub palnej.

Seria Monster Hunter święci triumfy przede wszystkim w Japonii. Monster Hunter World to próba przebicia się z marką do świadomości masowego odbiorcy. - [AKTUALIZACJA] Aloy z Horizon Zero Dawn wystąpi w Monster Hunter World na PS4 - wiadomość - 2017-10-31
Seria Monster Hunter święci triumfy przede wszystkim w Japonii. Monster Hunter World to próba przebicia się z marką do świadomości masowego odbiorcy.

Na tym jednak nie kończą się ważne informacje dotyczące Monster Hunter World. Produkcja doczeka się bowiem beta-testów, w których będą mogli wziąć udział wszyscy posiadacze PlayStation 4 z opłaconym abonamentem PlayStation Plus. Beta zostanie udostępniona w dniach od 9 do 12 grudnia bieżącego roku, a pozwoli na ukończenie trzech misji – pomimo że nic nie będzie stało na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę, autorzy pozwolą nam również na wypróbowanie trybu współpracy, w ramach którego wspólnie z innymi osobami poślemy na tamten świat trzy potwory.

Czy pomysł Capcomu „chwyci” zarówno na konsolach stacjonarnych i pecetach? Posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One przekonają się o tym 26 stycznia 2018 roku, podczas gdy pecetowcom przyjdzie poczekać nieco dłużej – autorzy zamierzają bowiem dopracować wersję na komputery tak dobrze, jak tylko możliwe.

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach