Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2021, 09:38

autor: Adrian Werner

Steam z nowym rekordem aktywności

Wczoraj serwis Steam ustanowił nowy rekord aktywności. Po raz pierwszy udało się przekroczyć granicę 25 mln zalogowanych użytkowników.

Studio Valve ma powody do zadowolenia. Serwis Steam właśnie ustanowił nowy rekord aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, zalogowanych było 25 415 080 osób jednocześnie. Był to pierwszy dzień w historii usługi, gdy udało się przekroczyć próg 25 mln użytkowników równocześnie.

Dla porównania w zeszłym roku na początku stycznia dniowe rekordy aktywności Steam wynosiły ok. 17-18 mln osób. Serwis od lat powoli zyskiwał na popularności, ale proces ten mocno przyśpieszył od marca 2020 r. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie więcej czasu spędzali w domach i częściej grali. W rezultacie usługa studia Valve zaczęła notować wyniki przekraczające 20 mln użytkowników jednocześnie.

Steam z nowym rekordem aktywności - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

W grudniu kilkukrotnie udało się przebić próg 24 mln zalogowanych osób i wszyscy spodziewali się, że przekroczenie granicy 25 mln jest tylko kwestią czasu.

Warto wspomnieć, że nie tylko sam serwis osiąga obecnie najlepsze wyniki w swojej historii. Wczoraj pisaliśmy o nowym rekordzie aktywności ustanowionym na Steamie przez rolnicze RPG Stardew Valley, wynoszącym 93 466 graczy jednocześnie. Jest on już nieaktualny - kilkanaście godzin temu został pobity. Nowy rekord to 94 879 graczy.

Wszystko to pokazuje, że pomimo rosnącej konkurencji (m.in. ze strony Epic Games Store), Steam cały czas się rozwija, a jego baza użytkowników nadal rośnie.

  1. Stardew Valley – poradnik
  2. Stardew Valley – strona oficjalna