Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2021, 10:10

autor: Adrian Werner

STALKER 2 nie dla PS5

Pracownik studia GSC Game World potwierdził, że S.T.A.L.K.E.R. 2 zmierza wyłącznie na PC i Xboksa Series X/S. Nauczeni doświadczeniem podejrzewamy jednak, że może to być tylko czasowy exclusive.

Jeden z deweloperów studia GSC Game World doprecyzował platformy, na które trafi S.T.A.L.K.E.R. 2. W odpowiedzi na pytanie fana o możliwą wersję na PlayStation 5 stwierdził, że gra zmierza wyłącznie na PC oraz Xboksa Series X/S. Brak wydania na PS5 jest czymś, czego spodziewali się gracze śledzący ten projekt, gdyż wcześniej opisywany był czasami jako „konsolowy exclusive na XSX”, ale teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie.

Deweloper nie odpowiedział za to, czy jest to pełny exclusive, czy tylko czasowy. Bardziej prawdopodobna wydaje się ta druga opcja. Nauczeni doświadczeniem podejrzewamy, że S.T.A.L.K.E.R. 2 trafi także na PS5, choć najpewniej dopiero rok po premierze na PC i Xboksie Series X/S. Milczenie twórców w tej kwestii może być spowodowane wymogami umowy, jaką podpisali z firmą Microsoft. Gdyby korporacja miała pełną wyłączność na tę grę, to raczej by się tym pochwaliła.

Pracownik GSC Game World ostrzegł również, żeby nie dawać wiary pojawiającym się w niektórych mediach informacjom o premierze zaplanowanej na 2021 rok. Nie stwierdził wprost, że gra ukaże się później, ale podkreślił, że oficjalny termin nie został na razie zapowiedziany. Warto pamiętać, że początkowo w oficjalnych materiałach była mowa o 2021 r., ale potem te wzmianki zostały usunięte. Zdziwilibyśmy się więc, gdyby S.T.A.L.K.E.R. 2 ukazał się w tym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach