Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 13:02

Steam w trakcie Świąt blisko kolejnego rekordu

Wspaniały rok dla platformy Steam został zwieńczony kolejnym rekordem. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia były najlepsze, gdy popatrzymy na liczbę aktywnych użytkowników.

W SKRÓCIE:
  1. Valve może być zadowolone z wyniku, jaki Steam osiągnął w trakcie Świąt.
  2. W ich trakcie na platformie w szczytowym momencie aktywnych było prawie 25 milionów graczy.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przyniosły sklepowi Steam kolejny rekord w liczbie aktywnych użytkowników. W Wigilię platforma Valve zanotowała w szczytowym momencie około 23 miliony użytkowników, a w kolejne dwa dni wynik ten zbliżył się do 25 milionów.

Jest to wynik znacznie lepszy niż rok temu (wtedy w szczytowym momencie aktywnych było niecałe 18 milionów użytkowników), choć nieco gorszy od rekordu sprzed dwóch tygodni. Jednak jeśli tempo się utrzyma, to w przyszłym roku bariera 25 milionów osób w jednym momencie powinna pęknąć bez większych problemów.

Steam w trakcie Świąt blisko kolejnego rekordu - ilustracja #1
Tegoroczne Święta były rekordowe dla sklepu Steam.

Dla Steama punktem przełomowym był marzec 2020 roku i obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Wtedy w ciągu kilku dni liczba graczy aktywnych w szczytowym momencie przebiła barierę 20 milionów, dobijając do 24,5 miliona w kwietniu tego roku.

Taki wzrost liczby użytkowników pozwolił także wybić się wielu tytułom, o których sporo mówiło się w tym roku. Beneficjentem sytuacji mogą się czuć chociażby Among Us, Phasmophobia czy ostatnio wypuszczony Cyberpunk 2077.

  1. Oficjalna strona sklepu Steam