Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 20:19

autor: Lavdrynka

Stardew Valley na Switcha z datą premiery

Twórca Stardew Valley ogłosił szczegóły wersji na konsolę Nintendo Switch. Premiera jeszcze w tym tygodniu.

Stardew Valley – rolnicze RPG, które w zeszłym roku okazało się prawdziwym hitem sceny gier indie, doczeka się portu na Nintendo Switch. Na premierę nie będzie trzeba długo czekać, ponieważ gra ma się ukazać jeszcze w ten czwartek, czyli 5 października. Eric Barone podkreśla, że jest z tego szczególnie zadowolony, ponieważ, jak większość dzieciaków z jego pokolenia, dorastał przy konsolach japońskiego giganta. Cena została ustalona na 14,99 dolarów, czyli około 55 złotych. Za jej przygotowanie odpowiada studio Sickhead Games, stojące za wersjami Stardew Valley na PlayStation 4 i Xboksa One, ale także za portami takich tytułów, jak Darkest Dungeon czy Octodad: Dadliest Catch.

STARDEW VALLEY W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Concerned Ape
  • Wydawca: Chucklefish
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  • Data premiery na PC: luty 2016 r.

Wraz z informacją o wersji konsolowej wraca także temat zapowiadanego multiplayera. Kiedy bowiem twórca przedstawił szczegóły trybu wieloosobowego, zdradził, że pierwsi będą mogli się nim cieszyć właściciele właśnie Nintendo Switch. Bety najwcześniej spodziewać się możemy przed końcem grudnia, natomiast właściwa premiera nastąpi dopiero na początku 2018 roku. Póki co nie zdradzono, czy już w czwartek będzie można testować rozgrywkę na kilku graczy, pozostaje zatem czekać na kolejne informacje.

Stardew Valley ukazało się w lutym 2016 roku i niedawno przekroczyło próg 3 milionów sprzedanych egzemplarzy. Są to jednak dane dotyczące jedynie wersji na Steam, a gra dostępna jest również w serwisie GOG.com. Co więcej, pod koniec zeszłego roku ukazała się także na konsolach Xbox One i PlayStation 4, zatem ostateczny wynik jest z pewnością wyższy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Stardew Valley

Stardew Valley