Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 18:37

autor: Lavdrynka

Mahakamskie Święto Trunków w Gwincie - dodano nową umiejętność kart

CD Projekt RED nie ustaje w ulepszaniu Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Pojawiła się nowa aktualizacja, która czyni karty bardziej zwinnymi, ponadto w grze trwa pierwszy festiwal – Mahakamskie Święto Trunków.

Gwint otrzymał swój pierwszy festiwal – Mahakamskie Święto Trunków. Wraz z nim gracze mogą wziąć udział w sześciu nowych wyzwaniach – po trzy na dwóch poziomach trudności. W ich ramach czeka rozstrzygnięcie pijatyki pomiędzy Krasnoludami Brouvera Hooga a Wyspiarzami Króla Brana, udział w pojedynku bardów (Jaskier zostaje wyzwany przez Draiga Bon-Dhu!), a także ogranie trolla imieniem Trollololo, oburzonego brakiem zaproszenia na święto dla niego i jego bandy.

Mahakamskie Święto Trunków w Gwincie - dodano nową umiejętność kart - ilustracja #1

W wyzwaniach pojawią się nie tylko nowe, dedykowane wydarzeniu karty, ale także sporo interakcji pomiędzy postaciami. Za ich ukończenie otrzymamy punkty doświadczenia i nowy awatar, a w trybie eksperckim, który ma być nie lada wyzwaniem, dodatkowo ramkę oraz tytuł. Oprócz tego oczywiście także złoto i pył meteorytowy. I tak, skojarzenia z Oktoberfestem są właściwe!

Zwinne jednostki

Mahakamskie Święto Trunków zostało wprowadzone wraz z aktualizacją Zwinne jednostki. Naprawia ona kilka większych błędów utrudniających rozgrywkę, ale przede wszystkim dodaje umiejętność „zwinny” ponad czterdziestu różnym kartom. Oznacza to, że będą one mogły zostać wyłożone w dowolnym rzędzie, a nie jak dotąd w ściśle określonym dla rodzaju jednostki. Dodano również punkty doświadczenia, które będą przyznawane za ukończone wyzwania trybu jednoosobowego. Wyzwania ukończone przed wydaniem aktualizacji także otrzymają zaległe doświadczenie.

Niszczące Gradobicie Merigold już nie będzie takie straszne. - Mahakamskie Święto Trunków w Gwincie - dodano nową umiejętność kart - wiadomość - 2017-10-03
Niszczące Gradobicie Merigold już nie będzie takie straszne.

Popracowano nad balansem rozgrywki, przez co zmieniły się właściwości niektórych kart. Na przykład Niszczące Gradobicie Merigold odtąd może ranić jedynie Brązowe i Srebrne jednostki, a karta Odnowa pozwoli na wskrzeszenie kart Brązowych i Srebrnych, po czym ich siłę bazową zmieni na 10. Wielu kartom zwiększono lub zmniejszono liczbę punktów siły. Dokładną listę zmian znajdziecie na tej stronie.

Gwint oczekuje również na pierwszą poważną kampanię dla pojedynczego gracza. Wojna Krwi opowie nam historię wojowniczej królowej Meve. Jej premiera została zapowiedziana jeszcze na ten rok, ale już teraz możecie poznać nasze redakcyjne wrażenia z przedpremierowej wersji. Jeśli natomiast jesteście fanami muzyki z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, może Was zainteresować rozpiska trasy koncertowej WILD HUNT LIVE part II zespołu Percival Schuttenbach. Szczególnej uwadze polecamy datę 14.10, kiedy podczas wydarzenia Warsaw Games Week 2017 na stoisku GRYOnline.pl odbędzie się występ specjalny dla naszych fanów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach