Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 20:37

autor: Ender

Zwiastun i informacje o otwartej becie Star Wars: Battlefront II

Electronic Arts zaprezentowało fanom nowy zwiastun Star Wars: Battlefront II, tym razem promujący otwarte beta-testy gry, które oficjalnie rozpoczną się w ten piątek na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC.

O otwartych beta-testach Star Wars: Battlefront II wiemy już od kilku miesięcy. Dziś, na kilka dni przed ich startem, Electronic Arts opublikowało nowy zwiastun prezentujący atrakcje czekające na graczy. Poznaliśmy także ostateczną liczbę map oraz trybów, które będziemy mogli wypróbować. Przypomnijmy, że testy odbywać będą się w dniach 6-9 października. Wystartują one więc w najbliższy piątek o godzinie 10 polskiego czasu i zakończą się w trzy dni później o godzinie 16. Warto zaznaczyć, że osoby, które wcześniej złożyły zamówienie przedpremierowe na grę, będą mogły zacząć zabawę wcześniej, bo już w środę o godzinie 10. Beta dostępna będzie w tym samym czasie dla użytkowników konsol Xbox One i PlayStation 4, a także komputerów PC. Właściciele pecetów przed ściągnięciem klienta produkcji powinni zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi tytułu. Star Wars: Battlefront II zadebiutuje w sklepach 17 listopada.

Beta Star Wars: Battlefront II odda do naszej dyspozycji cztery tryby rozgrywki:

  1. W Galaktycznym Szturmie naprzeciw siebie stają dwie dwudziestoosobowe drużyny, które walczą o przechwycenie konkretnych punktów na mapie oraz wykonanie konkretnych akcji. Zabawa będzie odbywać się tutaj na mapie Assault on Theed, która przedstawia stolicę planety Naboo. Planszę mogliśmy poznać lepiej dzięki licznym materiałom promocyjnym publikowanym przez EA.
  2. Natarcie Myśliwców to klasyczna kosmiczna bitwa pomiędzy dwoma drużynami, w której weźmie udział maksymalnie dwudziestu czterech graczy. Walczyć będziemy na planszy Fondor, w której bierzemy udział w starciu floty Imperium i Rebelii o kontrolę nad orbitalną stocznią.
  3. Tryb Atak to pojedynki dwóch ośmioosobowych drużyn. W becie walczyć będziemy na planecie Takodana, znanej z filmu Przebudzenie Mocy. Gracze toczą pojedynki wokół zamku Maz Kanaty.
  4. Tryb Arcade przeznaczony jest dla maksymalnie dwóch graczy, bawiących się w sieci lub na podzielonym ekranie. Odpieramy tutaj ataki kolejnych fal przeciwników. Tak jak w pierwszym Battlefroncie, na niewielkich arenach będą pojawiać się tu żetony uruchamiające power-upy oraz odblokowujące specjalną broń czy pojazdy.

W trakcie testów wcielimy się również w kilku bohaterów dostępnych w pełnej wersji gry, takich jak Darth Maul, Rey, Han Solo czy Boba Fett. Zdobywać będziemy również punkty, które wydamy na odblokowanie skórek, kart umiejętności i modeli żołnierzy. Testy zaoferują również od pięciu do dziewięciu różnych emotek. Po zakończeniu bety zdobycze niestety przepadną. Wszyscy uczestnicy testów otrzymają jednak nagrodę pod postacią specjalnej „skrzynki fundatora”, która dostępna ma być w pełnej wersji gry. W jej środku znajdziemy unikalną emotkę dla Dartha Maula.

  1. Widzieliśmy grę Star Wars Battlefront II – ciemna strona Mocy z własną kampanią
  2. Oficjalna strona gry