Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 20:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Hawken na PC wkrótce zakończy żywot

PC-towa wersja strzelanki free-to-play Hawken wkrótce zakończy życie. Deweloper poinformował, że serwery produkcji zostaną wyłączone na początku przyszłego roku.

Niestety mamy złe wieści dla fanów gry Hawken. Sieciowa strzelanka z mechami w roli głównej wkrótce odejdzie do lamusa, o czym poinformowano na profilu produkcji w serwisie społecznościowym Facebook. Serwery PC-towej wersji (Steam) zostaną wyłączone 8 stycznia 2018 roku. Od dziś nie da się również kupować żadnych dodatków. Nie podano przyczyny tej decyzji, ale łatwo się domyślić, że chodzi o nikłą popularność gry. Jak możemy wyczytać w serwisie Steam Charts, od dłuższego czasu średnia liczba aktywnych graczy oscyluje wokół 100 osób, co mówi samo za siebie.

Hawken na PC wkrótce zakończy żywot - ilustracja #1
Hawken w skrócie:
  • strzelanka free-to-play na konsole PS4 i XOne oraz PC-ty;
  • dostępna na komputerach od 2012 roku i od 2016 roku na konsolach;
  • serwery komputerowej wersji zostaną wyłączone 8 stycznia 2018 roku.

W komunikacie nie wspomniano nic o edycjach na konsole PlayStation 4 i Xbox One, więc bardzo możliwe, że te edycje cieszą się większą popularnością i to na nich postanowiono się skoncentrować. Przypominamy bowiem, ze Hawken na sprzęcie Sony i Microsoftu zadebiutował w lipcu 2016 roku.

Tak czy siak na PC-tach to koniec życia gry, która pierwotnie pojawiła się na nich jeszcze w 2012 roku w ramach otartej bety, by w 2014 roku trafić do programu Steam Early Access. Produkcja początkowo była rozwijana przez ekipę Adhesive Games, która po debiucie na platformie Valve praktycznie porzuciła projekt. Został on przejęty jakiś czas później przez firmę Reloaded Games, ale niestety nie dała ona rady przywrócić dawnej świetności tej grze.

Jeżeli nie zrobiliście tego do tej pory, to może warto się skusić na Hawkena, którego pobierzecie za darmo ze Steama, PlayStation Store i sklepu Xbox Games.