Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2015, 19:05

Hawken wraca do życia - gra przejęta przez Reloaded Games

Po ponad roku od momentu wydania darmowej wersji wieloosobowej gry Hawken wszystko wskazywało na to, że produkcja została porzucona. Informacje na profilu tej produkcji na Facebooku wskazują jednak na to, że tytuł może znowu zacząć funkcjonować pod skrzydłami studia Reloaded Games.

Od momentu swojego debiutu jako darmowa produkcja w marcu ubiegłego roku Hawken, wieloosobowa pierwszoosobowa strzelanka z mechami w rolach głównych, praktycznie przestała funkcjonować. Brak nowej zawartości oraz komunikacji między deweloperami, Adhesive Games, a społecznością, wskazywał na to, że ta nieźle przyjęta produkcja została bez słowa porzucona. Jeśli jednak ufać informacjom na poświęconym grze profilu na Facebooku, już wkrótce może ona powstać z martwych.

Czy obietnice deweloperów rzeczywiście się sprawdzą i Hawken powróci z zaświatów? - Hawken wraca do życia - gra przejęta przez Reloaded Games - wiadomość - 2015-03-15
Czy obietnice deweloperów rzeczywiście się sprawdzą i Hawken powróci z zaświatów?

Wszystko za sprawą nowego studia, które przejmie Hawken. Rozwojem tego tytułu zajmie się od teraz studio Reloaded Games, znane głównie z APB Reloaded. Oczywiście zanim gra z powrotem wróci na właściwe tory, deweloperów czeka walka z szeregiem problemów. Wśród tych najważniejszych wymieniają oni naprawienie możliwości resetowania hasła oraz narzędzi odpowiedzialnych za całokształt produkcji, poprawienie funkcjonalności oraz przywrócenie działalności forum. Dopiero wtedy Reloaded Games zajmie się planowaniem przyszłych zmian oraz opracowywaniem nowej zawartości. Pracy jest sporo, ale biorąc pod uwagę widoczny we wpisach entuzjazm można spokojnie założyć, że studio rzeczywiście będzie chciało doprowadzić do odrodzenia Hawken.

Przypomnijmy, że darmowa wersja Hawken została udostępniona w marcu ubiegłego roku. Gra zebrała zaledwie niezłe oceny w serwisie Metacritic (średnia 73/100), znacznie cieplej przyjęli ją za to gracze na platformie Steam, gdzie aż 86% z ponad 13 tysięcy recenzji jest pozytywnych. Trzymamy kciuki, by te noty po zmianie dewelopera zmieniły się na jeszcze lepsze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Hawken
  2. Hakwen, czyli Battlefield z mechami – test wersji beta gry
  3. Hawken w serwisie Steam