Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2017, 09:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia

Studio Blizzard Entertainment opublikowało nowy zwiastun gry StarCraft: Remastered, zdradzając przy okazji jej termin premiery. Produkcja ukaże się na PC-tach 14 sierpnia bieżącego roku.

StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia - ilustracja #1

Zapowiedziana w marcu bieżącego roku strategia StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia bieżącego roku – poinformowało studio Blizzard Entertainment za sprawą umieszczonego niżej nagrania. Amerykański deweloper słynie ze świetnie zrealizowanych materiałów CGI, ale tym razem skusił się na live-action trailer, czyli zwiastun aktorski.

StarCraft: Remastered w skrócie:
  • gruntownie odświeżona strategia z 1998 roku;
  • zaoferuje ładniejszą grafikę, lepszy multiplayer i kilka dodatkowych atrakcji;
  • ukaże się 14 sierpnia bieżącego roku, w cenie 14,99 euro (około 64 zł).

StarCraft: Remastered będzie gruntownie odświeżoną pierwszą odsłoną słynnego strategicznego cyklu. Studio zatroszczy się przede wszystkim o ładniejszą oprawę graficzną, z lepszym wyglądem jednostek, budowli i map oraz wsparciem dla rozdzielczości 4K. Nie zabraknie też możliwości przełączania się pomiędzy starym a nowym wyglądem. Do tego firma wprowadzi komiksowe przerywniki wyjaśniające fabułę, a także udostępni nagrane na nowo dialogi oraz muzykę. Poniżej znajdziecie kilkuminutowy materiał prezentujący grę w ruchu.

Rozgrywka zachowa swój klimat i balans, ale nie oznacza to, że Blizzard ograniczy się tylko do zmian w oprawie audiowizualnej. Dostaniemy bowiem odświeżony multiplayer z wszystkimi dobrodziejstwami obecnych czasów – mowa np. o zaawansowanym matchmakingu. Obrazu całości dopełnia przechowywanie zapisanych stanów gry w chmurze, łatwiejszy dostęp do twórczości fanów i skrótów klawiszowych itd.

Krótko pisząc, będzie ładniej, lepiej, a do tego po polsku, ale mechanika rozgrywki pozostanie niezmieniona. Ile przyjdzie nam za to wszystko zapłacić? Gra sprzedawana jest w przedsprzedaży w cenie 14,99 euro (około 64 zł).

Pamiętajcie też, że od jakiegoś czasu możecie za darmo pobrać oryginalną wersję StarCrafta.

StarCraft: Remastered to odświeżone jednostki, lokacje i budowle. - StarCraft: Remastered ukaże się 14 sierpnia - wiadomość - 2017-06-30
StarCraft: Remastered to odświeżone jednostki, lokacje i budowle.