Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2012, 12:32

autor: Kono

Star Wars: The Old Republic w Księdze Rekordów Guinnessa

Gra Star Wars: The Old Republic została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Tytuł autorstwa zespołu BioWare może oficjalnie pochwalić się największą liczbą nagranych linii dialogowych.

Star Wars: The Old Republic w Księdze Rekordów Guinnessa - ilustracja #1

Star Wars: The Old Republic w Księdze Rekordów Guinnessa

Gra Star Wars: The Old Republic została doceniona nie tylko przez graczy i krytyków, ale także przez Księgę Rekordów Guinnessa. Produkcja autorstwa studia BioWare otrzymała wyróżnienie za największą liczbę nagranych linii dialogowych w projekcie z dziedziny szeroko pojętej rozrywki.

Produkcja z gatunku MMORPG zdobyła ten zaszczytny tytuł dzięki temu, że znajduje się w niej ponad 200 tysięcy linii dialogowych, nagranych przez kilkuset aktorów. Tym samym, ogrom pracy włożony w stworzenie Star Wars: The Old Republic pozwolił zdeklasować jej zarówno inne gry, jak i produkcje filmowe.

Star Wars: The Old Republic w Księdze Rekordów Guinnessa - ilustracja #2

Wpis w Księdze Rekordów Guinnessa został opatrzony też ciekawostkami dotyczącymi innych gier związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na 2-stronicowym materiale znajdziemy zarówno przedstawienie 30-letniej historii gier osadzonych w świecie Star Wars, jak i subiektywną listę 10 najlepszych tytułów nawiązujących do filmowej sagi George’a Lucasa. Oto ona:

  1. Knights of the Old Republic
  2. Lego Star Wars: The Complete Saga
  3. X-Wing vs. TIE Fighter
  4. Empire At War
  5. Rogue Squadron
  6. Jedi Outcast
  7. Super Star Wars: The Empire Strikes Back
  8. Republic Commando
  9. Star Wars Arcade
  10. The Force Unleashed II