Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 17:10

autor: Ender

Star Wars 1313 na PlayStation 3 w 2013 roku?

Na oficjalnym niemieckim profilu marki PlayStation na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że gra Star Wars 1313 ukaże się jeszcze w tym roku na PlayStation 3. Podważa to tym samym spekulacje niektórych graczy jakoby tytuł tworzono wyłącznie z myślą o konsolach następnej generacji i PC.

Od czasu pierwszych prezentacji nie poznaliśmy większej ilości szczegółów dotyczących gry - Star Wars 1313 na PlayStation 3 w 2013 roku - wiadomość - 2013-01-17
Od czasu pierwszych prezentacji nie poznaliśmy większej ilości szczegółów dotyczących gry

Oficjalny niemiecki profil marki PlayStation przynosi nam ciekawe informacje dotyczące gry Star Wars 1313. Według nich produkcja powinna ukazać się jeszcze w tym roku na konsoli PlayStation 3. Zaprzecza to tym samym niektórym spekulacjom mówiącym o tym, że jest ona przygotowywana wyłącznie z myślą o konsolach kolejnej generacji i komputerach PC.

O tytule usłyszeliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku na targach E3. Pokazany wówczas gameplay wywarł na tyle duże wrażenie, że zgodnie uznano, iż twórcy patrzą już w przyszłość i szykują grę z myślą o nowych platformach Microsoftu i Sony. Niedługo potem deweloperzy przyznali, że prezentowane fragmenty gry pochodziły z wersji PC, a przygotowany przez nich silnik oparty o Unreal Engine 3 pozwoli na skalowanie detali i tytuł z pewnością zawita na Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

Nie przerwało to jednak spekulacji graczy, których część spodziewa się, że 1313 mimo wszystko pojawi się również na nadchodzących konsolach, których zapowiedzi powszechnie spodziewa się w połowie tego roku. Znacznie przyjemniejsza dla oka wersja gry (silnik wspiera biblioteki DirectX 11) w porównaniu ze starymi platformami, byłaby atrakcyjnym tytułem startowym dla następnego Xboksa czy PlayStation.

Star Wars 1313 ma być typowym shooterem TPP, którego akcję umiejscowiono na planecie-mieście Coruscant. Gracze wcielą się w łowcę nagród, polującego na najgroźniejszych kryminalistów, ukrywających się na tytułowym poziomie 1313. Znajduje się on głęboko pod błyszczącymi dachami wieżowców i jest gniazdem wszelkiej przestępczości oraz występku. Twórcy zapewniają, że produkcja będzie miała dojrzały i nastawiony na dorosłego odbiorcę scenariusz, skupiający się na mniej znanych aspektach uniwersum George`a Lucasa. W grze nie spotkamy Jedi, nie będziemy używać ich ikonicznej broni ani polegać na mocy, w zamian za to do naszej dyspozycji oddano arsenał i gadżety, których nie powstydziłby się sam Boba Fett.

  1. Oficjalna strona gry

Aktualizacja: Firma Sony usunęła powyższy wpis na niemieckim profilu facebookowym firmy. Wystosowała też oświadczenie, w którym stwierdza, że podane na facebooku informacje były nieprawdziwe. Oficjalnie nie zostały jeszcze potwierdzone platformy docelowe na jakie zostanie wydana gra Star Wars 1313.

Ostatnia aktualizacja: 2013-01-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars 1313

Star Wars 1313