Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2009, 10:50

autor: Maciej Śliwiński

Star Trek Online: szczegóły trybu PvP i rasy Klingonów

Serwis Massively, jedna z najpopularniejszych stron traktujących o grach MMO, opublikował ciekawy tekst związany z zamkniętą betą Star Trek Online. Poznajemy w nim szczegóły walki PvP oraz kilka informacji związanych z rasą Klingonów.

Serwis Massively, jedna z najpopularniejszych stron traktujących o grach MMO, opublikował ciekawy tekst związany z zamkniętą betą Star Trek Online. Poznajemy w nim szczegóły walki PvP oraz kilka informacji związanych z rasą Klingonów.

Star Trek Online: szczegóły trybu PvP i rasy Klingonów - ilustracja #1

Decydując się na zabawę postacią należącą do klingońskiego Imperium, przygodę w świecie Star Trek rozpoczniemy na rodzimej planecie tej rasy - Qo’nos. Wewnątrz startowej lokacji, która według redakcji Massively jest wojskową bazą, otrzymamy do wykonania kilka podstawowych, wprowadzających nas w mechanikę rozgrywki zadań, kończących się misją testującą nasze umiejętności walki wręcz.

Kilka początkowych elementów gry rasą Klingonów będzie podobne do pierwszych kroków podejmowanych w przypadku kierowania postacią Federacji. Spotkamy przykładowo NPC, u którego za opłatą będziemy mogli dokonać personalizacji naszego wyglądu, ekwipunku oraz rekrutować oficerów, którzy okażą się niezbędni w kierowaniu statkiem należącym do klingońskiej floty. Właśnie wybór i personalizacja statku jest kolejnym krokiem – zaczynamy jako dowódca okrętu klasy Bird of Prey, najbardziej popularnego wehikułu wśród Klingonów.

Jedną z najbardziej istotnych rewelacji przekazanych przez Massively jest fakt, że w Star Trek Online walczyć będziemy również ze sterowanymi przez komputer flotami wrogich ras. Przykładowo tuż po zapoznaniu się ze wspomnianym klingońskim statkiem dostaniemy zadanie przegonienia kilku małych jednostek NPC Federacji, które zapędziły się pod naszą granicę.

W obecnie trwającej zamkniętej becie, walkę PvP możemy prowadzić zarówno na lądzie, jak i w kosmosie. Tryb walki włączy się automatycznie, gdy nasz statek wleci do systemu planetarnego którejś z wrogich ras, możemy go również wywołać ze specjalnego menu. Niestety w becie brakuje na razie specjalnych aren przeznaczonych do PvP - Cryptic doda je najprawdopodobniej dopiero przy premierze gry.

Co jeszcze warto wiedzieć o walce? Artykuł oferuje kilka szczegółowych informacji związanych z wyposażeniem i uzbrojeniem statków Klingonów. Przede wszystkim większość ich floty wyposażona jest w specjalne fazery z przodu, dzięki czemu dowodzone przez tę rasę statki są niesamowicie groźne we frontalnym ataku. Nieco gorzej jest z manewrowaniem i siłą ognia na burtach oraz z tyłu okrętu. Część uzbrojenia i jego ustawienie można oczywiście modyfikować wybierając nasz początkowy statek, jednak według redakcji Massively nie da się tego zrobić tak, by zyskać zdecydowaną przewagę na kosmicznym polu walki.

Star Trek Online: szczegóły trybu PvP i rasy Klingonów - ilustracja #2

Jedną z najważniejszych zalet klingońskiej floty jest możliwość włączenia trybu kamuflażu, czyli pewnego rodzaju niewidzialności. System ten zainstalowany jest między innymi na wspomnianym Bird of Prey i daje wiele ciekawych możliwości w czasie potyczki. Możemy między innymi atakować z ukrycia, stosować taktykę szybkiego ostrzelania wrogich statków i ucieczki, lub po prostu wymknąć się niezauważonym gdy siły Federacji są przeważające.

Żeby nie było jednak za prosto, włączenie kamuflażu powoduje zupełną utratę energii w osłonach. Jeśli przypadkiem namierzy nas statek Federacji lub sami wyłączymy niewidzialność w mało odpowiednim momencie, możemy spodziewać się sporych kłopotów, gdyż statek bez tarcz ochronnych jest bardzo łatwym do zniszczenia celem.

Zamknięte betatesty Star Trek Online powoli się kończą. Już w styczniu powinna rozpocząć się otwarta część dla chętnych, którzy zgłoszą się na oficjalnej stronie gry. Premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier MMO w 2010 powinna nastąpić już w lutym. Za produkcję odpowiada studio Crypitc, które na swoim koncie ma inne sieciowe produkcje, między innymi Champions Online. Star Trek Online zostanie wydany w wersjach na komputery osobiste oraz konsolę Xbox 360.