Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2018, 18:00

Star Citizen z aktualizacją 3.3 i lepszą optymalizacją

Wszyscy z Was, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt pod tytułem Star Citizen, mogą wreszcie cieszyć się wersją alfa 3.3. Studio Cloud Imperium Games w aktualizacji wprowadza funkcję Object Container Streaming (która poprawia optymalizację), nowe pojazdy oraz misje typu Scramble Race.

Nadal czekacie na Star Citizena? - Star Citizen z aktualizacją 3.3 i lepszą optymalizacją - wiadomość - 2018-11-13
Nadal czekacie na Star Citizena?

Studio Cloud Imperium Games poinformowało, że wersja alfa 3.3 gry Star Citizen jest już dostępna dla wszystkich graczy. Najnowsza aktualizacja wprowadza funkcję Object Container Streaming - narzędzie, które dba o odpowiednie ładowanie wszystkich obiektów przez procesor komputera. OCS ma szansę stać się jednym z największych kamieni milowych w walce o wydajną rozgrywkę w tym ogromnym symulatorze kosmicznym.

Działanie Object Container Streaming można opisać za pomocą prostego przykładu. Kiedy podróżujecie z jednej planety na drugą, pierwsza z nich wyładowuje się, a wolne miejsce w pamięci zostaje spożytkowane na załadowanie się drugiej. Ten system pozwala na zdecydowanie wydajniejszą zabawę. Niektórzy testerzy notują wzrost liczby klatek na sekundę o nawet 100%. Trzeba przyznać, że przy grze zaprojektowanej z myślą o wieloosobowej rozgrywce taki skok wydajności jest ogromnym plusem.

Najnowsza wersja Star Citizena dodaje również misje w stylu „Scramble Race”, które, jak sama nazwa wskazuje, będą wyścigami, zarówno w przestrzeni kosmicznej za pomocą statków, jak i na księżycach - za sterami pojazdów takich jak Ursa czy Cyclone. Na trasie wyścigu znajdują się punkty kontrolne, za przejeżdżanie przez które dostaje się punkty (w przypadku wyścigów w kosmosie zamiast wlatywania w nie, należy do nich strzelać). Aktualizacja wprowadza również trochę nowych pojazdów i sprzętu oraz możliwość walki w trybie pierwszoosobowym z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Wersja 3.3 automatycznie pobiera się podczas uruchomienia gry. Przypomnijmy, że Star Citizen od czterech lat pozostaje we wczesnym dostępie, a o ostatecznej dacie premiery nadal nie ma mowy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Citizen