Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2018, 09:59

Star Citizen wciąż zarabia jak szalony

Impreza CitizenCon okazała się dużym sukcesem dla studia Cloud Imperium Games. Dzięki wzrostowi zainteresowania grą Star Citizen autorzy zanotowali imponujący skok przychodów, uzyskując ponad milion dolarów w raptem cztery dni.

Star Citizen wciąż zarabia jak szalony. - Star Citizen wciąż zarabia jak szalony - wiadomość - 2018-10-14
Star Citizen wciąż zarabia jak szalony.

Pieniądze na grę Star Citizen zbierane są od 2012 roku, a mimo to wciąż nie wiemy, kiedy ukaże się pełna wersja projektu. Wcale nie przeszkadza to jednak graczom w dalszym wspieraniu produkcji. Jak donosi serwis Eurogamer, w ostatnich kilku dniach zanotowano duży wzrost przychodów.

Ostatnimi czasy twórcy Star Citizen mogli liczyć na średnio 21 tysięcy dolarów dziennie. 10 października kwota ta podskoczyła jednak do 379 tys. W kolejnym dniu uzyskano ok. 320-330 tysięcy, a piątek i sobota przyniosły po ok. 200 tys. dolarów. Tak duży wzrost jest oczywiście zasługą imprezy CitizenCon, podczas której pokazano masę nowych materiałów z gry, w tym imponujący zwiastun kampanii Squadron 42, która ma zostać wydana jako samodzielny moduł.

Wykres przychodów za ostatnich kilka dni. - Star Citizen wciąż zarabia jak szalony - wiadomość - 2018-10-14
Wykres przychodów za ostatnich kilka dni.

Udostępnione filmiki robiły duże wrażenie, więc nic dziwnego, że entuzjazm fanów znalazł przełożenie na duży wzrost przychodów, zasilając konta deweloperów ponad milionem dolarów w cztery dni.

Autorzy Star Citizen udostępniają publicznie stale aktualizowane dane o uzyskanych przychodach. Dzięki temu wiemy, że do tej pory otrzymali od graczy 195,7 milionów dolarów, a projekt w sumie wsparło ponad 2,1 mln osób. Początkowe fundusze zgromadzono podczas tradycyjnych kampanii crowdfundingowych, ale od dłuższego czasu środki wpływające na konta deweloperów pochodzą głównie ze sprzedaży wirtualnych statków oraz innych przedmiotów i ułatwień. Ceny za nie przyprawiają o zawrót głowy, często sięgając kilkuset dolarów.

Obecnie gra dostępna w wersji alfa 3.2.2. Fakt, że projekt jest na tak wczesnym etapie po sześciu latach produkcji i prawie 200 mln dolarów wpłaconych przez graczy, może budzić wątpliwości. Jak jednak widać, wielu osobom nie przeszkadza to wcale w dalszym wspieraniu studia Cloud Imperium Games. Pozostaje mieć nadzieję, że ich oczekiwania zostaną ostatecznie spełnione.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Star Citizen – kompendium wiedzy