Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2018, 13:17

Blizzard jednak nie planuje rozgrywki cross-platformowej w Diablo 3

Doniesienia serwisu Business Insider o tym, że Blizzard aktywnie stara się umożliwić graczom w Diablo III wspólną rozgrywkę międzyplatformową, zostały zdementowane przez przedstawicieli firmy.

Niedługo trwała radość fanów Diablo III, którzy za pośrednictwem portalu Business Insider otrzymali informację, że Blizzard pracuje nad umożliwieniem rozgrywki międzyplatformowej posiadaczom gry na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. „To nie kwestia tego „czy”, ale raczej „kiedy”” - stwierdził w rozmowie z tamtym portalem przedstawiciel firmy, wyraźnie sugerując, że trwają zaawansowane negocjacje z Sony i Microsoftem w celu udostępnienia wspólnej zabawy graczom korzystającym z różnych sprzętów. Wygląda jednak na to, że doszło do nieporozumienia, bo Blizzard zdementował te doniesienia.

Przez moment mieliśmy nadzieję, że wraz z premierą Diablo III na Nintendo Switch Blizzard udostępni graczom możliwość wspólnej zabawy na różnych platformach. - Blizzard jednak nie planuje rozgrywki cross-platformowej w Diablo 3 - wiadomość - 2018-10-13
Przez moment mieliśmy nadzieję, że wraz z premierą Diablo III na Nintendo Switch Blizzard udostępni graczom możliwość wspólnej zabawy na różnych platformach.

Portal Game Informer skontaktował się bowiem z firmą w celu potwierdzenia informacji Business Insider i otrzymał odpowiedź, która wyraźnie wskazuje, że taka opcja nie jest priorytetem w dalszym rozwoju gry. „Choć bardzo podoba nam się idea zrzeszania naszych graczy na wszystkich konsolach, w tym momencie nie mamy żadnych planów wprowadzania rozgrywki międzyplatformowej w Diablo” - czytamy w oświadczeniu. Jeśli więc już zacieraliście ręce na myśl o wspólnym ubijaniu potworów ze znajomymi posiadającymi inną platformę, na razie musicie obejść się smakiem. Ale kto wie, może w przyszłości Blizzard jeszcze wróci do tego tematu – w końcu Diablo III pomimo sześciu lat na karku nadal trzyma się dobrze, czego dowodem może być zapowiedziana w sierpniu wersja gry na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Diablo III