Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 12:30

autor: AlexB

Star Citizen - gwiazdorski zwiastun Squadron 42 i aktualizacja 3.3

W trakcie wczorajszego wydarzenia CitizenCon Cloud Imperium Games podzieliło się kilkoma interesującymi informacjami na temat Star Citizena. Studio zaprezentowało nowy zwiastun kampanii dla pojedynczego gracza, czyli Squadron 42, oraz zdradziło, co znajduje się w aktualizacji 3.3, która dopiero co pojawiła się na serwerach testowych.

Zwiastun Squadron 42

STAR CITIZEN W SKRÓCIE:
  • Producent: Cloud Imperium Games;
  • Wydawca: Cloud Imperium Games;
  • Gatunek: kosmiczny symulator;
  • Platforma docelowa: PC;

Równo sześć lat minęło od oficjalnej zapowiedzi gry Star Citizen – niezwykle ambitnego kosmicznego symulatora od Chrisa Robertsa, ojca kultowej serii Wing Commander, oraz studia Cloud Imperium Games. Jak zwykle z okazji rocznicy deweloperzy przygotowali CitizenCon, czyli specjalne wydarzenie na żywo, podczas którego fani mogą poznać nowe szczegóły na temat nadchodzącej produkcji. Powody do zadowolenia miały osoby, które z niecierpliwością czekają na Squadron 42, czyli kampanię dla pojedynczego gracza, mającą zadebiutować jako oddzielny moduł. Twórcy zaprezentowali jej nowy zwiastun. Można go obejrzeć poniżej.

Squadron 42 opowie historię młodego pilota, który wstępuje do tytułowej elitarnej eskadry gwiezdnych pilotów broniącej ludzkość przed niebezpieczeństwami połowy XXX wieku. Protagonista trafia tym samym w sam środek wydarzeń, które wstrząsną United Earth Empire. Według obietnic, kampania ma oferować między innymi 28 rozdziałów, rozbudowany scenariusz oraz zróżnicowaną rozgrywkę.

Jedną z gwiazd kampanii Squadron 42 jest Mark Hamill. - Star Citizen - gwiazdorski zwiastun Squadron 42 i aktualizacja 3.3 - wiadomość - 2018-10-12
Jedną z gwiazd kampanii Squadron 42 jest Mark Hamill.

Trzeba przyznać, że zaprezentowany trailer może robić wrażenie rozmachem godnym hollywoodzkiej produkcji. Mamy w nim wszystko, czego moglibyśmy się spodziewać po kosmicznej przygodzie tego typu – pojedynki myśliwców, groźną obcą cywilizację, podniosłe przemowy i gwiazdorską obsadę. W Squadron 42 zobaczymy między innymi Marka Hamilla, Gary'ego Oldmana, Gillian Anderson, Marka Stronga oraz Johna Rhys-Daviesa. Swój udział potwierdził również Henry Cavill, znany lepiej jako Superman i przyszły Geralt w serialu Wiedźmin od Netfliksa (via TweakTown).

Squadron 42 wciąż znajduje się w produkcji. Niestety nie wiemy, kiedy jego pełna wersja ujrzy światło dzienne.

Co nowego w aktualizacji 3.3?

Odstawmy jednak kampanię singlową na bok i skupmy się na sprawach bardziej bieżących. Podczas trwania CitizenCon twórcy powiedzieli nieco o nowej aktualizacji wersji alfa gry Star Citizen, oznaczonej numerkiem 3.3. W jej ramach twórcy wprowadzają do tytułu między innymi reklamowany już wcześniej system Face over IP, dzięki któremu gra może sczytywać za pomocą kamerki internetowej mimikę gracza i przenosić ją na wirtualnego awatara, oraz technologię Object Container Streaming. Pojawienie się tej ostatniej to doskonała wiadomość dla graczy. Ogranicza ona ilość obiektów we wszechświecie, które trzeba załadować do lokalnego klienta Star Citizen. W konsekwencji liczba klatek na sekundę w tytule może skoczyć nawet o 100% (z 30 na 60, z 60 na 120 itp.). Cytując Chrisa Robertsa (via DSOG):

Jestem niezwykle dumny z pracy, jaką wykonał zespół zajmujący się dostarczeniem Face over IP oraz Object Container Streaming naszym graczom. Są to zarówno ogromne kamienie milowe, jak i istotne elementy szkieletu technologicznego Star Citizena i Squadron 42, nad którymi siedzimy już od ponad roku.

Ponadto aktualizacja 3.3 zawiera nowe statki, pojazdy, bronie, przedmioty, misje, przeciwników sterowanych przez AI zamieszkujących Stanton System i wiele więcej. Część tych elementów możecie zobaczyć na powyższym demie z CitizenCon. Patch jest już również dostępny na serwerach testowych Public Test Universe (PTU).

Do premiery Star Citizen wciąż jeszcze daleka droga. - Star Citizen - gwiazdorski zwiastun Squadron 42 i aktualizacja 3.3 - wiadomość - 2018-10-12
Do premiery Star Citizen wciąż jeszcze daleka droga.

Mimo licznych kontrowersji produkcja Star Citizena idzie zatem do przodu. Nie ma jednak co ukrywać – do premiery pełnej wersji wciąż jeszcze bardzo daleko. Należy mieć jednak nadzieję, że wsparta przez społeczność rekordową kwotą 195 milionów dolarów produkcja okaże się warta oczekiwania.