Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2021, 18:50

autor: hexx0

STALKER 2 z możliwością kupienia NFT pozwalającego zostać NPC

Twórcy gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl chcą zaoferować fanom możliwość zostania NPC w Zonie. Owa atrakcja ma być sprzedawana jako NFT. Dodatkowym wymogiem będzie wycieczka na Ukrainę.

Rosnąca popularność NFT – tylko w 2021 roku wydano na nie ponad 110 mld złotych – sprawia, że twórcy gier coraz częściej oferują wirtualne przedmioty w formie owych niezbywalnych tokenów (ang. non-fungible token). Ubisoft postawił na to rozwiązanie w Ghost Recon: Breakpoint – co spowodowało falę „hejtu” ze strony graczy – Peter Molyneux ma w planach opartą o nie produkcję, a twórcy Dead by Daylight chcą przy jego pomocy spieniężyć DLC Hellraiser Chapter. Kolejne może być studio GSC Game World, zamierzające wprowadzić NFT do gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl – i to w dość nietypowy sposób.

Ukraiński deweloper chce umożliwić fanom pojawienie się w Strefie jako NPC. W tym celu ogłoszony został program „S.T.A.L.K.E.R. Metaverse”. Jego koncepcję przybliżył CEO firmy, Jewgienij Grigorowicz (via The Verge):

Ideą tego NFT jest umożliwienie odtworzenia tożsamości jego właściciela jako jednego z NPC w grze. Osoba ta będzie musiała fizycznie pojawić się w naszym studiu, gdzie przejdzie szczegółową procedurę skanowania, która pozwoli nam uzyskać wszystko, co potrzebne, abyśmy mogli przenieść ją do wirtualnego świata.

Wielcy branży mają różne podejście do NFT. Szczegóły znajdziesz w poniższej wiadomości:

Innymi słowy, dostaniemy możliwość odpłatnego stania się częścią drugiego S.T.A.L.K.E.R.-a. Twórcy określają to jako „zostanie pierwszym metaczłowiekiem”. Brzmi ciekawie, choć trudno sobie wyobrazić, aby – niezależnie od ceny – konieczność podróży do Kijowa okazała się atrakcyjna dla wielu osób; nie w dzisiejszych pandemicznych czasach. O liczbie zainteresowanych przekonamy się w styczniu, kiedy to ma się odbyć pierwsza aukcja owego tokenu.

Co ciekawe, NFT ma dać się przez pewien czas sprzedać; niewykluczone więc, że zainteresują się nim spekulanci (tzw. scalperzy). Ponadto studio GSC Game World ma w planach kolejne tokeny. Na razie nie wiemy na ich temat nic oprócz tego, że – przynajmniej według twórców – powiązane z nimi cyfrowe przedmioty mają nie wpłynąć w żaden sposób na rozgrywkę.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl zadebiutuje 28 kwietnia na PC i XSX|S. Od dnia premiery tytuł będzie dostępny w usługach Xbox Game Pass i PC Game Pass. Tutaj zapoznacie się z wymaganiami sprzętowymi gry.