Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2021, 18:07

Minecraft z rekordową liczbą wyświetleń na YouTube

Minecraft pobił kolejny rekord popularności. Gra od Mojang wygenerowała ponad bilion wyświetleń na YouTube.

W skrócie:

  1. Minecraft pobił kolejny rekord i wygenerował ponad bilion wyświetleń na YouTube;
  2. Z tej okazji opublikowano statystyki związane w obecnością tytułu na platformie.

Nie ma co ukrywać, że Minecraft to prawdziwa potęga w branży gier. Tytuł ten od lat ma niezmiennie doskonałą sprzedaż, a jego popularność nadal utrzymuje się na wysokim poziome. Dziś YouTube opublikował krótki film, w którym poinformował, że materiały z gry od studia Mojang obejrzano w serwisie już ponad bilion razy.

Dodatkowo uruchomiono specjalną stronę, na której podsumowane zostały największe osiągnięcia Minecrafta. Znajdziemy tam również porcję interesujących statystyk. Wynika z nich, że oglądalność produkcji się rozpędza. Wypracowanie 500 miliardów wyświetleń zajęło jej osiem lat. Podwojenie tego wyniku trwało już tylko dwa lata.

Z owej strony dowiadujemy się również, jakie treści powiązane z Minecraftem były najpopularniejsze. W 2021 roku zdecydowanie najczęściej oglądano, jak twórcy demonstrują swoją kreatywność poprzez manipulowanie grą. Na drugim miejscu znalazły się natomiast animacje na podstawie tytułu.

Minecraft z rekordową liczbą wyświetleń na YouTube - ilustracja #1
Źródło: https://www.youtube.com/trends/articles/minecraft-trillion/

Patrząc na statystyki, możemy się spodziewać, że w ciągu nadchodzących lat usłyszymy o kolejnych rekordowych wynikach wyświetleń wygenerowanych przez Minecrafta.

  1. Minecraft – poradnik do gry
  2. Najlepsze mody do gry Minecraft