Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2010, 19:29

autor: Jiker

Square Enix ujawnia datę premiery Final Fantasy XIV

Japoński producent i wydawca Square Enix ujawnił datę premiery MMORPG Final Fantasy XIV. Pod lupę wzięty został zarówno debiut pecetowej wersji gry, jak i jej konsolowej edycji, która zostanie wydana wyłącznie na PlayStation 3.

Japoński producent i wydawca Square Enix ujawnił datę premiery MMORPG Final Fantasy XIV. Pod lupę wzięty został zarówno debiut pecetowej wersji gry, jak i jej konsolowej edycji, która zostanie wydana wyłącznie na PlayStation 3.

Square Enix ujawnia datę premiery Final Fantasy XIV - ilustracja #1

Okazuje się, że użytkownicy PC zagrają w dzieło Japończyków blisko pół roku wcześniej, aniżeli posiadacze najnowszej stacjonarnej platformy Sony. W krajach Unii Europejskiej komputerowe FFXIV zadebiutuje bowiem 30 września bieżącego roku, podczas gdy odsłona na PS3 nie trafi do sprzedaży wcześniej niż w marcu 2011 roku.

To jednak nie wszystkie szczegóły, gdyż jeszcze wcześniej – 22 września – możliwość wkroczenia do świata Hydaelyn otrzymają nabywcy pecetowej edycji kolekcjonerskiej FFXIV. W jej skład wejdzie bonusowa płyta DVD z materiałami typu „Behind the Scenes”, obrandowany token generujący kody (zwiększając w ten sposób ochronę konta), album „Dziennik Podróżnika” z grafikami z gry, unikalny przedmiot (Onion Helm), a także 30 dni darmowej zabawy.

Poznaliśmy również cenę miesięcznej subskrypcji w przypadku edycji pecetowej. Mianowicie, została ona ustalona na poziomie 12,99 euro, czyli około 54 złotych. Na pojedynczym koncie gracz zarejestruje do ośmiu postaci, przy czym z każdą wzrastać będzie koszt abonamentu (każdorazowo o 3 euro, czyli około 12 złotych).

Square Enix ujawnia datę premiery Final Fantasy XIV - ilustracja #2

Sprecyzowana została także kwestia beta-testów pecetowej wersji FFXIV, o których pisaliśmy przed kilkoma dniami. Do ich rozpoczęcia dojdzie na początku przyszłego miesiąca, a więc możliwe, że już w przeciągu kilku/kilkunastu najbliższych dni.

W chwili obecnej nie wiemy, czy Square Enix planuje udostępnienie edycji kolekcjonerskiej gry w wersji na PlayStation 3. Firma nie poruszyła również sprawy konsolowych beta-testów, ani też nie odniosła się do kwestii wysokości opłat abonamentowych, które zostaną zaproponowane posiadaczom PlayStation 3.

Światło dzienne ujrzały również zaktualizowane wymagania sprzętowe pecetowej wersji Final Fantasy XIV. Są one następujące:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2 GHz lub AMD Athlon X2 2 GHz
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 9600 512 MB lub ATI Radeon HD 2900 512 MB