Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2009, 10:29

Square Enix o zachodniej premierze NieR na X360 i PS3

Pierwsza połowa 2010 roku upłynie Amerykanom i Europejczykom m.in. pod znakiem jRPG wydawanych przez Square Enix. Na rynek trafi bowiem nie tylko Star Ocean: The Last Hope International oraz Final Fantasy XIII, ale także NieR. Nowa marka reprezentowana przez dwie pozycje – NieR Gestalt na Xboksa 360 i NieR RepliCant na PlayStation 3 – zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych wiosną 2010 roku.

Pierwsza połowa 2010 roku upłynie Amerykanom i Europejczykom m.in. pod znakiem jRPG wydawanych przez Square Enix. Na rynek trafi bowiem nie tylko Star Ocean: The Last Hope International (PS3 – początek lutego) oraz Final Fantasy XIII (PS3, X360 – 9 marca), ale także NieR. Nowa marka reprezentowana przez dwie pozycje – NieR Gestalt na Xboksa 360 i NieR RepliCant na PlayStation 3 – zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych wiosną 2010 roku.

Mniej więcej w tym samym czasie dzieło japońskiego studia cavia Inc. – w dorobku mają m.in. serię Drakengard (PS2), a także celowniczki RE: The Umbrella Chronicles i The Darkside Chronicles na Wii – powinno również trafić na rynek europejski. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie produkcje wydawane przez Square Enix bardzo często lądują na Starym Kontynencie bez jakichkolwiek opóźnień. Duża w tym zasługa europejskiego oddziału firmy, powstałego na bazie brytyjskiej korporacji Eidos. Najprawdopodobniej kwestia ta zostanie wyjaśniona w ciągu kilku najbliższych dni.

Square Enix o zachodniej premierze NieR na X360 i PS3 - ilustracja #1

Obie wersje NieR będą przedstawicielami zręcznościowej odmiany jRPG. Oznacza to, że w parze z rozbudowaną fabułą będzie tu szedł pełen akcji system walki, pozbawiony charakterystycznego podziału na tury. Starcia rozstrzygniemy na swoją korzyść używając przede wszystkim potężnych czarów oraz kombinacji standardowych ciosów, uruchamiając w odpowiednim czasie ataki specjalne.

Najważniejszym atutem NieR Gestalt oraz RepliCant ma być jednak fabuła oraz uniwersum, dynamicznie reagujące na nasze poczynania. Co ciekawe, historia w obu przypadkach będzie posiadać kilka istotnych różnic. Otóż, główny bohater o imieniu NieR gier będzie co prawda tą samą osobą, aczkolwiek w różnym wieku.

Właściciele Xboksa 360 wcielą się zatem w dojrzałego mężczyznę, podczas gdy posiadacze PS3 poprowadzą do boju porywczego młokosa. Inna rola przypadnie także Yonah – chorej dziewczynie, której będziemy nieśli pomoc. W Gestalt będzie ona bowiem córką protagonisty, podczas gdy w RepliCant zostanie przedstawiona jako siostra. W zabawie towarzyszyć nam będą również bohaterowie poznawani kolejno w trakcie wyprawy.